Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak ratować zmęczone nogi?

Bóle, obrzęki, uczucie ciężkości nóg, „pajączki” i żylaki są objawami związanymi ze słabym powrotem krwi od stóp do serca. Objawy te dotyczą około 60 proc. populacji kobiet i 50 proc. mężczyzn, a częstość ich występowania wzrasta z wiekiem.

Za główną przyczynę powstawania żylaków uważa się uwarunkowania genetyczne. Ponadto czynnikami ryzyka, które mogą wpływać na ich rozwój są: wiek, nadwaga i otyłość, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej i/lub w wysokiej temperaturze (związane np. z pracą zawodową), dźwiganie ciężarów, przebyte urazy i operacje nogi oraz ciąża.

 

Wielu z tych sytuacji nie da się uniknąć, dlatego osobom z grup ryzyka rekomenduje się stosowanie działań zapobiegawczych jeszcze zanim pojawią się pierwsze objawy.  W profilaktyce żylaków zaleca się m. in. odpoczywanie z nogami uniesionymi powyżej poziomu serca, noszenie podkolanówek uciskowych, rezygnację z ciasnych ubrań i częstego chodzenia w butach na wysokich obcasach, unikanie długiego stania, dbanie o linię i wystrzeganie się zaparć, zaprzestanie picia alkoholu, umiarkowaną aktywność fizyczną, ograniczenie gorących kąpieli oraz intensywnego opalania.

 

Osobom, u których występują objawy związane ze słabym powrotem krwi od stóp do serca w pierwszej kolejności zaleca się noszenie rajstop, pończoch i podkolanówek uciskowych oraz zmianę stylu życia. W ramach rezygnacji ze złych nawyków rekomendowane jest zwiększenie wysiłku fizycznego, zmniejszenie masy ciała oraz unikanie w diecie potraw powodujących wzdęcia i zaparcia. W przypadku osób, których praca wymaga długotrwałego stania lub siedzenia ważne jest nabycie umiejętności uruchomienia tzw. pompy łydkowej. Istotne jest również dobieranie odpowiedniego ubioru, szczególnie podczas podróży. W grupie osób ze skłonnością do objawów w postaci obrzęku i bólu nóg, z odczuciem ciężkości nóg, nocnymi skurczami mięśni, a także skłonnością do pojawiania się „pajączków” i żylaków można stosować preparaty zawierające związki o działaniu flebotropowym (działanie na naczynia żylne). Dla nich właśnie przeznaczony jest nowy suplement diety Cyclovena.

Cyclovena przynosi ulgę i uczucie lekkości nóg, wspiera krążenie żylne oraz pomaga zmniejszyć obrzęk. Zawiera wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydynę i kwas L-askorbinowy (witaminę C). Jako produkt zawierający składniki pochodzenia roślinnego Cyclovena jest dobrze tolerowana. Cena za jedno opakowanie suplementu diety Cyclovena (30 kapsułek) wynosi  ok. 17 zł. Cyclovena może więc stanowić tańszą alternatywę dla dotychczas obecnych na rynku produktów o podobnym składzie. Więcej informacji na www.cyclovena.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fast Cut Group Sp. Z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »