Dom » Budownictwo

Jak skutecznie odprowadzać wody opadowe z dachów płaskich?

Jak skutecznie odprowadzać wody opadowe z dachów płaskich?
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiednie odwodnienie dachu płaskiego jest jednym z kluczowych elementów związanych z funkcjonowaniem budynków. Jakie rozwiązanie warto zastosować do realizacji tego zadania? Co będzie najskuteczniejsze?

Jeśli inwestorowi zależy na uniknięciu wykonywania kosztownych spadków bezpośrednio w konstrukcji dachu, projektant może zaproponować wykorzystanie płyt spadkowych BMI Icopal wykonanych ze styropianu EPS.

Optymalne rozwiązanie od zaufanego producenta

Systemy spadkowe EPS Icopal to optymalne rozwiązania, których celem jest uzyskanie spadków na płaskiej powierzchni dachów. Pełnią one również dodatkową funkcję izolacji termicznej dachu. Ich ukształtowanie oraz odpowiednie umiejscowienie grzbietów i koryt daje pewność swobodnego przemieszczania się wody opadowej w kierunku wewnętrznych spustów dachowych z ominięciem przeszkód występujących na dachu, takich jakimi są np. kominy czy klapy dymowe.

Projektant i inwestor mają do wykorzystania:

  • płyty bazowe, pełniące funkcję zasadniczego ocieplenia
  • płyty jednospadowe, kształtujące podstawowe nachylenie spadku na połaci
  • płyty grzbietowe lewe i prawe, kształtujące kierunek spływu wody opadowej
  • płyty korytowe lewe i prawe, kształtujące kierunek spływu wody opadowe
  • płyty kontrspadków, precyzyjnie kierujące spływ wody oraz profilujące spadek wkluczowych miejscach takich, jak komin, świetliki i naroża.

Powyżej prezentowane systemy to propozycje od firmy BMI Icopal, która od wielu lat specjalizuje się w rozwiązaniach termo i hydroizolacyjnych dedykowanych dachom płaskim. Układy dachowe Icopal mogą i są wykorzystywane w największych projektach inwestycyjnych, takich jak m.in. hale i magazyny przemysłowe czy hale produkcyjne, ale także w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz w budownictwie jednorodzinnym, nawet przy najbardziej skomplikowanych rozwiązaniach jak np. dachy zielone i balastowe.

Proste projektowanie

Niezaprzeczalną zaletą systemów płyt spadkowych od BMI Icopal jest profesjonalne wsparcie i prosty proces obsługi. Wystarczy, aby projekt techniczny dachu w formacie .pdf lub .dwg przesłać do BMI Icopal. Doradcy techniczni wykorzystując specjalnie zaprojektowane programy komputerowe zoptymalizują układ spadków na dachu i zaproponują najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Kominy, świetliki i wyłazy, ogniomury czy inne elementy wystające ponad połać nie stanowią problemu, ponieważ program uwzględni ich obecność i zaproponuje układ spadków uwzględniający te przeszkody. Projekt dachu zostanie odpowiednio przeliczony zapewniając prawidłowe odwodnienie dachu przy znacznej redukcji kosztów inwestycji.

Temat odprowadzania wody z dachu warto dokładnie przeanalizować już na etapie projektu budowy. Właściwie dobrany system odwodnienia pozwoli uniknąć awarii, których naprawy potrafią być bardzo kosztowne, oraz katastrof budowlanych, które często wynikają właśnie z przeciążenia opadami konstrukcji nośnej dachu.

Więcej  informacji na stronie producenta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMI Polska
http://www.bmigroup.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »