Firma » Biznes

Jak skutecznie zadbać o drogi gminne i powiatowe?

Jak skutecznie budować drogi gminne i powiatowe? Jak wygląda współpraca samorządów wojewódzkich z lokalnymi gminami? Dlaczego technologie asfaltowe są najlepsze? O tym wszystkim rozmawiali uczestnicy II Seminarium Warsztatowego - Drogi Publiczne w Białobrzegach k. Legionowa.

W dwudniowym seminarium udział wzięli przedstawiciele samorządów, firm budowalno-drogowych i ekspertów z czterech województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wspólnie wymienili się wiedzą i doświadczeniami z zakresu budowy, remontu oraz utrzymania dróg gminnych i powiatowych, który jest jednym z najważniejszych zadań władz lokalnych w Polsce.

Jednym z gości wydarzenia był Marcin Okołotowicz, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, który zaprezentował referat na temat wielu zalet technologii asfaltowych w budowie, remoncie i utrzymaniu dróg. Przy okazji opowiedział też o celach i sukcesach PSWNA, działającego na rynku budowlano-drogowym już od 1999 roku.

Wśród innych prezentacji pojawiły się takie zagadnienia, jak np. rozwiązanie problemu osiadania dróg, „zielone” nawierzchnie asfaltowe, zarządzanie stanem nawierzchni w mieście powiatowym czy kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń UTO w województwie warmińsko-mazurskim.

Pierwsze spotkanie II edycji Seminarium Warsztatowego – Drogi Publiczne zostało zorganizowane przez redakcje „Magazynu Autostrady”, „Dróg Publicznych” oraz czasopisma „Mosty”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mazzi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »