Gospodarka » Opakowania

Jak sprawić drugiej osobie przyjemność?

Wszyscy lubimy słyszeć miłe słowa, dostawać prezenty, okazywać uczucia. To powoduje często nasz uśmiech na twarzy, poczucie szczęścia i zadowolenie z życia.

Ciekawe jest już sam fakt, że człowiek odczuwam właśnie potrzebę obdarowywania drugą osobę. Czasami wystarczy mały gest, uśmiech, spojrzenie, albo mały prezent, abyśmy poczuli się wspaniale.

Prezenty małe i duże z różnych okazji to nie nowe doświadczenie, już w czasach starożytnych mieliśmy do czynienia z ofiarami składanymi bogom, często były one opisywane, aby bogowie wiedzieli komu ofiara jest przeznaczona. Tak również dzisiaj mamy do czynienia z obdarowywaniem. Wykorzystujemy do tego celu nadruki na opakowaniach, aby osoba wiedziała że to prezent przeznaczony dla niej.

Nie zawsze musi to być imię i nazwisko, czasami piękne słowa typu „kocham Cię”, „dziękuje”, „przepraszam”, mówią nam wiele więcej niż sama wskazówka, które osoby się prezent tyczy. Mamy też różne kształty opakowań. Jeśli wybieramy pudełko w kształcie serca, to wiadomo, że chcemy powiedzieć komuś, że bardzo go kochamy, jeśli w kształcie samochodu, motylka, to zazwyczaj mamy do czynienia z prezentem dla dziecka, lub dajemy prezent z elementem żartobliwym.

Oczywiście sam kształt czy nadruki na opakowaniach nie mają jeszcze takiego znaczenia jak sama zawartość. Trudno na przykład wybrać prezent osobie którą krótko znamy. Podobnie jest jeśli musimy zachować formę oficjalną, na przykład prezent na koniec szkoły dla wychowawcy. Zazwyczaj zależy nam, żeby nie było to coś banalnego lub nietrafionego w gusta.

Jak widać samo okazywanie uczuć nie jest trudne, a sprawia wiele przyjemności, trudniej natomiast jest się zdecydować na pierwszy krok lub wybór takiego upominku, który będzie odpowiedni dla osoby i określonej sytuacji. Współcześnie jednak najczęściej pomaga nam w tym Internet.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »