Dom » Nieruchomość

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w pierwszym półroczu

Jak sprzedawały się nowe mieszkania w pierwszym półroczu
Zobacz więcej zdjęć »
Jakimi wynikami sprzedaży deweloperzy zamknęli pierwsze półrocze roku? Czy zainteresowanie zakupem mieszkań wróciło do poziomu sprzed pandemii? Jak duży jest popyt? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Rzeczywiście, pod względem sprzedaży pierwsze półrocze 2021 roku było najlepszym okresem od wybuchu pandemii. Dzięki konsekwentnemu realizowaniu strategii oferowania produktów wpisujących się w potrzeby i preferencje wszystkich grup nabywców z największych aglomeracji w Polsce, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. sprzedaliśmy 1062 lokale wobec 423 w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 151 proc. Dla porównania, w pierwszej połowie 2019 roku sprzedaliśmy 618 lokali. Nasze wyniki dobrze odzwierciedlają więc aktualny trend popytowy na rynku mieszkaniowym. Choć ubiegłoroczny, wiosenny lockdown faktycznie zamroził na chwilę deweloperskie biura sprzedaży, kupujący szybko powrócili i obecnie zainteresowanie nieruchomościami mieszkaniowymi osiąga rekordowe poziomy.

Zbigniew Juroszek, prezes Atal 

Pierwsze półrocze zamknęliśmy bardzo satysfakcjonującymi wynikami. Zakontraktowaliśmy rekordową liczbę mieszkań w skali miesięcznej – w czerwiec br. znaleźliśmy nabywców dla 428 lokali, kwartalnej – Q2 z 1223 sprzedanymi mieszkaniami oraz półrocznej – z wynikiem 2070 lokali. Osiągnięte po sześciu miesiącach tego roku wskaźniki potwierdzają, że firma znajduje się w bardzo dobrej kondycji i skutecznie odpowiada na bieżące zapotrzebowanie rynku. Wchodząc w drugą połowę roku z kontraktacją, która przebiła pułap 2000 lokali i mając na uwadze, że rynek mieszkaniowy niezmiennie znajduje się w bardzo dobrej kondycji, oczekujemy, że 2021 rok uda nam się zamknąć z wynikiem czterech tysięcy sprzedanych lokali.

W pierwszym półroczu przekazaliśmy klientom klucze do 1650 lokali. Szacujemy, że w całym 2021 roku zbliżymy się do wyniku 4000 wydanych lokali.

Na rynek mieszkaniowy, szczególnie pierwotny, niezmiennie patrzymy z optymizmem. Sytuacja jest bowiem cały czas zdrowa, nie może być mowy o żadnej bańce. Popyt na mieszkania jest wysoki, a kreują go głównie potrzeby klientów kupujących nieruchomość na własne cele mieszkaniowe. Ta tendencja powinna utrzymać się w drugiej połowie roku. Co ważne, banki nadal chętnie udzielają kredytów hipotecznych, więc nie widać większych zagrożeń dla dalszego rozwoju branży.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Pierwsze półrocze tego roku firma podsumowała lepszym wynikiem niż analogiczny okres w 2020 roku, który był osłabiony pandemią i podwójnym lockdownem. Utrzymujący się wysoki popyt na mieszkania sprawia, że rynek mieszkaniowy przeżywa okres dobrej koniunktury. Niskie stopy procentowe i wysoka inflacja napędzają popyt na mieszkania, który jest nie mniejszy niż notowany w tym samym okresie 2019 roku. Szybko znikają z oferty mieszkania mniejsze, kupowane w celach inwestycyjnych, ale rośnie również zainteresowanie dużymi mieszkaniami, kupowanymi na własne potrzeby. Klienci decydują się na większe metraże, by zapewnić sobie dodatkową powierzchnię do pracy lub nauki. Sprzedaż kredytów mieszkaniowych, jak wynika z danych NBP, wzrosła rok do roku o 42 proc. i o 50 proc. wobec pierwszego półrocza 2019 roku. A to oznacza, że deweloperzy mają szansę pobić kolejny roczny rekord sprzedaży. Przewidujemy, że dzięki inwestycjom w Gdańsku (Osiedle Horizon) i Chorzowie (Osiedle Kościuszki), które wprowadziliśmy na rynek w tym roku, a także nowym projektom, m. in. w Szczecinie (osiedle Nad Odrą) i Pruszkowie, będziemy mogli z powodzeniem odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg S.A.

W pierwszym półroczu 2021 roku Grupa Robyg zawarła ponad 2300 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała około 2100 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała około 1100 lokali. To rekordowy wynik potwierdzający pozycję Grupy w czołówce deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma planuje w tym roku podpisać ponad 4000 umów rezerwacyjnych oraz przekazać 3000 lokali.

Posiadamy w ofercie 1500 lokali. W 2021 roku uruchomiliśmy 14 nowych projektów i zamierzamy także rozpocząć sprzedaż w Poznaniu. Łączne zasoby gruntów zapewniają Grupie Robyg potencjał sprzedażowy około 22.000 lokali. Firma planuje przeznaczyć na zakup gruntów łącznie ponad 600 mln zł i realizować program skokowego wzrostu biznesu.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor Działu Sprzedaży Ronson Development

Pierwszą połowę 2021 roku zamknęliśmy wynikiem 604 sprzedanych lokali, co stanowi wzrost o 42 proc. rok do roku. To bardzo dobry początek roku, który był dla nas kolejnym bardzo udanym okresem, zarówno pod względem sprzedaży, jak i przekazań. Można powiedzieć, że pandemia nam sprzyja, sprzyja rynkowi, a każde kolejne sesje wynikowe są rekordowe dla spółki.

Kluczowe znaczenie ma teraz posiadanie dużego i zróżnicowanego banku ziemi z pozwoleniami, który umożliwia sprawne rozpoczęcie sprzedaży i prac budowlanych. Dzięki temu, że posiadamy duży bank ziemi na około 4208 lokali, który jest stale rozbudowywany, jesteśmy w stanie sprostać różnorodnym potrzebom rynku i odpowiedzieć na duży popyt w sektorze mieszkaniowym. Płynnie wprowadzamy do sprzedaży i budowy kolejne etapy naszych flagowych inwestycji Ursus Centralny i Miasto Moje, ale przygotowujemy też zupełnie nowe projekty, takie jak Falenty i Renaissance. W tym roku planujemy rozpocząć 9 kolejnych projektów obejmujących 734 lokale.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Pierwsze półrocze tego roku zakończyło się dla nas rekordem sprzedażowym. Był to najlepszy okres, nie tylko od wybuchu pandemii, ale także w historii działalności Home Invest na rynku deweloperskim. Popyt na mieszkania był jeszcze większy niż w tym samym okresie 2019 roku.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper
 
W pierwszym półroczu 2021 roku sprzedaliśmy 264 lokale, co stanowi duży wzrost w porównaniu do wyników osiągniętych w analogicznym okresie roku 2020, kiedy nastąpił wybuch pandemii, a rynek nieruchomości na chwilę wstrzymał swój dynamiczny rozwój.

W zastawieniu z danymi sprzed pandemii, a więc pierwszymi sześcioma miesiącami 2019 roku, kiedy liczba sprzedanych przez nas lokali wyniosła 227 wynik jest lepszy. Udało nam się powrócić do poziomu sprzedaży sprzed pandemii i w ostatnim półroczu odnotować rekordową sprzedaż od 2018 roku.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W pierwszym półroczu 2021 sprzedaliśmy dwukrotnie więcej lokali niż w analogicznym okresie 2020 roku. Co więcej, w pierwszym kwartale  br. nabywców znalazło o 50 proc. mieszkań więcej niż w pierwszym kwartale 2020 roku, który był jeszcze wolny do pandemii. To wskazuje na niespotykany wzrost popytu.

Wojciech Chotkowski, prezes zarządu Aria Development

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęliśmy sprzedaż nowego Osiedla Natura 2, a miesiąc temu zakończyliśmy budowę Osiedla Łomianki, w ofercie którego zostało jedynie kilka największych mieszkań z antresolami.  Popyt jest zdecydowanie większy niż dwa lata temu. Mieszkania sprzedają się bardzo dobrze, a te najmniejsze o powierzchni 30-40 mkw. znajdują nabywców od razu po wprowadzaniu do sprzedaży. Jest to bardzo dobry okres, jednakże obserwujemy, że rozwój rynku mieszkaniowego hamuje brak gruntów pod zabudowę wielorodzinną oferowanych w rozsądnych cenach.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

Pandemia zmieniła sytuację na rynku i odcisnęła swoje piętno na prawie wszystkich dziedzinach życia. Jednak zarówno tendencje rynku, jak również przygotowane przez nas projekty spowodowały szybką sprzedaż wprowadzanych na rynek mieszkań. Oczekiwania naszych klientów nieustannie rosną, nie zmieniło się to również po rozpoczęciu pandemii. 

DOMPRESS


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prestige

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »