Firma » Praca

Jak stworzyć dobrą atmosferę w pracy?

W pracy spędzamy dużą część swojego życia. To zrozumiałe, że chcemy się tam dobrze czuć.

W pracy spędzamy dużą część swojego życia. To zrozumiałe, że chcemy się tam dobrze czuć. Jednak zazwyczaj gdy rozmawiamy o złej atmosferze w pracy, mamy na myśli zachowania współpracowników, które negatywnie na nas wpływają. A może sami postaramy się zmienić kiepską atmosferę w pracy - za pomocą kilku sformułowań?


  1. Proszę.

To nie przypadek, że nazywa się je “magicznym słowem”. Ludzie stają się przyjaźniej usposobieni, gdy zamiast rozkazywania, o coś ich się poprosi. Warto wykorzystać to w pracy, gdy będziemy mieć zadanie do zlecenia - nawet, jeżeli jesteśmy przełożonymi. Dzięki temu znacznie poprawią się nasze stosunki ze współpracownikami.

  1. Dziękuję.

Kiedy ktoś nam dziękuje nawet za drobnostkę, taką jak ustąpienie miejsca w autobusie, czujemy się docenieni. Także w pracy podziękowanie za pomoc w drobnej sprawie jest zawsze na miejscu. Możemy zrobić to nie tylko za pomocą słów, ale także krótkiego, serdecznego maila.

  1. Miłego popołudnia.

Zwykle wychodzimy z pracy jak najszybciej, rzucając tylko przez ramię krótkie “cześć”. Warto to zmienić i wywołać uśmiech na twarzy współpracowników, życząc im miłego dnia. Jeśli wiemy, że ktoś musi załatwić po pracy ważną sprawę, życzmy mu powodzenia. To sprawi, że wzrośnie jego pewność siebie.

  1. Proszę o radę.

Nawet najbardziej samodzielna i zaradna osoba może potrzebować porady. Wykorzystajmy to i poprośmy o radę kolegę z pracy. I chociaż konserwacja karoserii to zwykła, codzienna praca mechanika, warto zapytać współpracownika o najlepsze, jego zdaniem, metody. Dzięki temu poczuje się doceniony i będzie wiedział, że szanujemy jego opinię.

  1. Twoja rada się przydała.

Dobrym ruchem jest także udzielenie zwrotnej informacji, że porada kolegi była nieocenioną pomocą. Dzięki temu pokażemy mu, że uważnie go słuchaliśmy i wprowadziliśmy jego rady w życie, co ułatwiło nam osiągnięcie celu.

  1. Wszystkiego najlepszego.

W niektórych firmach organizowane są urodziny pracowników. Wtedy każdy ma okazję złożyć jubilatowi serdeczne życzenia. Jeżeli jednak u nas nie ma takiego zwyczaju, postarajmy się zrealizować ten plan we własnym zakresie. Ustawmy sobie przypomnienie w kalendarzu i zadbajmy o to, by w dniu urodzin jubilata wysłać mu ciepłą wiadomość z życzeniami lub złożyć je osobiście.

  1. Jak minął weekend?

Jaki jest najlepszy sposób na przeżycie poniedziałku? Wspomnienia z weekendu! Warto więc zainicjować taki temat w rozmowie z kolegami z pracy. I przede wszystkim wysłuchać ich sprawozdań - zainteresowanie tym, co mówią inni, bardzo pomaga w budowaniu dobrych relacji.

 

Osobom szukającym pracy polecamy przejrzeć aktualne oferty w dziale: pracaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »