Motoryzacja » Samochody

Jak tanio kupić samochód?

Jak tanio kupić samochód?
Zobacz więcej zdjęć »
Dzisiaj bez samochodu jak bez ręki. Przemieszczenie się z jednego miejsca do drugiego, wyjazd na wakacje czy choćby zrobienie większych zakupów to już żaden problem. Jak tanio kupić samochód? Wiele osób się nad tym zastanawia. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne.

Samochód z salonu

Samochód prosto z salonu jest zawsze droższy, to jasne. Jednak taki zakup to gwarancja jakości na długi czas. Nie tylko mamy pewność, że takie auto nie zepsuje po przejechaniu jednej przecznicy, to w dodatku jakakolwiek usterka naprawiana jest na koszt producenta. Ponadto przez kilka lat możemy zapomnieć o corocznym przeglądzie, bo nowe samochody tego nie wymagają,  i często pierwszy rok ubezpieczenia mamy w cenie. Ponadto mamy pewność, że historia auta jest autentyczna, a wszelkie przeglądy czy badania techniczne możemy sprawdzić od ręki.

Jeśli decydujemy się na zakup takiego auta, dobrze wybrać na to odpowiedni moment. Maj i czerwiec to miesiące, w  których organizowane są liczne promocje, dzięki którym nie tylko możemy kupić nowe auto w niższej cenie, ale również dodatkowo coś otrzymać, np. ubezpieczenie za 1 zł, komplet zimowych opon itd. Jeśli jednak nam się aż tak nie śpieszy i możemy chwilę się wstrzymać z zakupem samochodu, warto poczekać do jesieni. Wówczas rozpoczynają się wyprzedaże aut z danego rocznika i ceny bardzo spadają. Na przełomie roku można już kupić zupełnie nowe auto w naprawdę dobrej cenie.

Samochód używany

Wiele osób decyduje się również na zakup używanego samochodu. Nic dziwnego, ceny takich aut są o wiele niższe. Ale i tutaj nie warto działać pochopnie. Po pierwsze – duże znaczenie ma czas, w  którym planujemy kupić samochód. Wiosna i lato to czas, kiedy każdy chce kupić samochód – bo minęła zima, bo przed nami wakacje i dobrze byłoby pojechać na nie własnym samochodem. Z tej przyczyny ceny są wyższe i mamy mniejsze pole do popisu, jeśli chodzi o negocjacje. Dlatego jeśli możemy spróbujmy kupić auto przed zimą. Oczywiście musimy się liczyć z tym, że wybór będzie mniejszy. Po drugie – nie kupujmy kota w worku, zawsze przetestujmy samochód, wybierzmy się na jazdę próbną i, co najważniejsze, pojedźmy do mechanika na wstępny przegląd.

Kupując samochód, weźmy również pod uwagę to, jaki ma silnik i jak dużo paliwa zużywa. Jest to bardzo ważne, ponieważ koszty eksploatacji pojazdu bardzo często niemile zaskakują nowego właściciela.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

emildrawski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »