Motoryzacja » Transport

Jak tanio wypożyczyć samochód?

Jak tanio wypożyczyć samochód?
Zobacz więcej zdjęć »
Podróżowanie samochodem jest bardzo komfortowe, a jeśli na miejsce docelowe docieramy samolotem lub pociągiem, można skorzystać z wypożyczalni samochodów. Jest to przydatne zwłaszcza podczas wyjazdów turystycznych, ale nie tylko. Warto poznać kilka wskazówek, dzięki którym usługa ta nie będzie droga

Planowanie

Niemal zawsze zarezerwowanie auta z wyprzedzeniem jest tańsze niż wtedy, gdy robi się to w ostatniej chwili. Dlatego schemat postępowania powinien być następujący: wykupienie wycieczki lub rezerwacja w hotelu i zakup biletów → rezerwacja samochodu. Co więcej, trzeba zwrócić uwagę na datę rozpoczęcia i zakończenia wynajmu. Jeżeli wypadną one w weekend, cena prawdopodobnie będzie wyższa. Nie warto planować wycieczek weekendowych - wynajęcie auta od piątku do niedzieli niemal na pewno będzie droższe niż trzy dni w środku tygodnia.

Depozyt

Jest to suma pobierana przez wypożyczalnię na poczet ewentualnych uszkodzeń. Polityka wypożyczalni jest bardzo różna, dlatego wysokość kaucji trzeba sprawdzić zawczasu. Dodatkowo nie zawsze jest możliwość uiszczenia tej opłaty gotówką, a jeżeli jest, kwota depozytu jest większa. Dlatego warto zaopatrzyć się w kartę kredytową z odpowiednio dużym limitem.

Ubezpieczenie

Wykupienie ubezpieczenia jest obowiązkowe i nie od tej reguły odstępstw. Każda wypożyczalnia oferuje pośrednictwo w wykupieniu polisy, ale zdecydowanie warto poświęcić trochę wysiłku i poszukać oferty poza wypożyczalnią. W ten sposób można znaleźć polisę oferującą podobne warunki, ale za sumę znacznie niższą, albo dużo lepsze warunki za tę samą cenę. Co więcej, ten drugi przypadek może się okazać bardzo opłacalny, jeśli w danym kraju wyjątkowo często zdarzają się określone usterki (np. urwanie zawieszenia przez kiepskie drogi).

Regulamin

Trzeba go bardzo dokładnie przeczytać, żeby uniknąć dodatkowych opłat, które wypożyczalnia może doliczyć za rozmaite rzeczy. Niejednokrotnie się zdarza, że samo wynajęcie jest tanie, ale ukryte koszty znacznie podnoszą cenę całego przedsięwzięcia. Typowym przykładem jest narzucanie limitu kilometrów i pobieranie określonej stawki za dodatkowo przejechany dystans.

Więcej na ten temat tutaj: wypożyczalnia samochodów Radom tanioRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »