Moda » Odzież

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Jesienią ze względu na pogarszającą się z dnia na dzień pogodę większość mam boi się zabierać niemowlaka na spacer.
Zupełnie bezpodstawnie. Jesienne spacery mają wiele korzyści. Przede wszystkim wzmacniają odporność dziecka, a spora dawka tlenu sprawia, że mózg dziecka lepiej się rozwija. Pod wpływem promieni ultrafioletowych w organizmie malucha wytwarzana jest witamina D.

Ubieraj z głową!

Noworodki rodzą się z niedojrzałym ośrodkiem termoregulacji. Wykształca się on przez pierwszy miesiąc życia. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ubierania malucha. Często rodzice zamiast pomóc dziecku w regulacji temperatury ciała przyczyniają się do jego przegrzania. Wiadomo, że maluszek leżący w wózku szybko marznie. Jednak, jeśli ubierzemy go za ciepło może się przegrzewać. A to przyczynia się do częstszych infekcji. Dlatego najlepiej ubierać pociechę na cebulkę, tak aby w razie potrzeby zdjąć jedną z warstw odzieży.

Materiał na medal

Najbardziej komfortowe dla malucha podczas jesiennego spaceru będzie ubranko wykonane z bawełny organicznej PIMA. Tkanina zapewnia dostęp powietrza do skóry, a jednocześnie dobrze trzyma ciepło w chłodniejsze dni. Wykazuje ona także właściwości higroskopijne, co oznacza, że maluszek się nie poci, a ciuszki nie sprawiają wrażenia „mokrego materiału”. Ubranka z bawełny PIMA są miękkie w dotyku i bezpieczne dla dzieci z wrażliwą skórą, a także alergików.

Z temperaturą za pan brat

Jeśli na jesienny spacer wybierasz się w słoneczny, ciepły dzień maluchowi wystarczy założyć śpioszki, koszulkę i kombinezon z polaru. Jednak nie należy zapominać o bawełnianej czapeczce, wkładce do wózka (najlepiej z reluganu) i kocyku, który delikatnie otuli pociechę. W chłodniejsze dni należy zadbać o cieplejszy kombinezon, a malca włożyć w śpiworek. Podczas jesiennego spaceru doskonale sprawdzi się ten wykonany z reluganu. Materiał ma właściwości termoregulacyjne, które sprawiają, że dziecko nie przegrzewa się i nie poci, a zarazem nie marznie. Dodatkowo jest on miękki i delikatny w dotyku. Poza tym relugan zawiera naturalną lanolinę, która nawilża skórę dziecka. Posiada on także działanie antybakteryjne, dzięki czemu nie pochłania mikroorganizmów i bakterii.

Jak sprawdzić czy maluszkowi nie jest za ciepło lub za zimno? Najlepiej dotknąć mu karku. Skóra powinna być ciepła i sucha. Jeśli kark jest chłodny, dziecku jest zimno i trzeba otulić go kocykiem. Jeśli kark malca jest spocony i bardzo ciepły – to oznaka, że dziecku jest za gorąco. Nie należy lekceważyć sygnałów wysyłanych przez pociechę. Wiele niemowląt na zimno reaguje czkawką. Z kolei dziecko, któremu jest za gorąco będzie szarpać sweterek lub czapkę i skopywać kocyk.

Perfekcyjne czas i miejsce

Na spacer z maluszkiem najlepiej wybrać się do parku lub lasu. Unikaj ruchliwych ulic, pełnych hałasu i spalin, które źle wpływają na zdrowie noworodka. Nawet jeśli jesienna aura nie sprzyja – nie warto zabierać dziecka do galerii handlowych. Różnica temperatury w środku i na zewnątrz jest zbyt duża dla niemowlęcia. Poza tym w dużych skupiskach ludzkich – łatwiej o infekcje.

Jesienią, kiedy jest chłodniej – najlepiej spacerować z dzieckiem w godzinach południowych. Ważne, by wychodzić o stałej porze, dzięki czemu maluch przyzwyczai się do ustalonego rytmu dnia. W słoneczne dni spaceruj jak najdłużej – nawet dwie, trzy godziny. Na dworze organizm dziecka styka się z drobnoustrojami i uczy się odpowiednio na nie reagować. Dzięki temu malec jest bardziej odporny i rzadziej choruje.

Komfortowe ubranka są owocem współpracy polsko-norweskiej firmy Dear Eco. Markowe ciuszki dla niemowląt i małych dzieci, wykonane są z wysokiej jakości, zbieranej ręcznie bawełny organicznej PIMA, bambusa i reluganu. Cechuje je funkcjonalność rozwiązań, stonowane kolory (biele, szarości, ciepłe odcienie żółtego), brak niepotrzebnych zdobień, guziczków czy nadruków. W ofercie Dear Eco dostępne są m.in. śpiochy, kaftaniki, body, spodenki, buciki, ręczniki, pieluszki tetrowe, śpiworki i maty. Więcej informacji na www.deareco.com.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cloud9

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »