Technologie » Komputery

Jak uchronić się przed atakami typu ransomware?

Jak uchronić się przed atakami typu ransomware?
Zobacz więcej zdjęć »
Ostatnie próby ataków typu ransomware na urządzenia NAS nie pozostały bez odpowiedzi. Tajwański Asustor nakłania swoich klientów do przyjęcia środków bezpieczeństwa w celu ochrony ważnych danych i tłumaczy jak to zrobić.

Infrastruktura NAS coraz częściej pada ofiarą ataków ransomware. To zrozumiałe - hakerzy wiedzą, że dane są cenne dla użytkowników, dlatego starają się wymusić zapłacenie okupu. Można się jednak przed ich atakami zabezpieczyć. Asustor zaleca następujące działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych:

- Upewnij się, że ADM jest zawsze aktualny. Aktualne oprogramowanie jest mniej podatne na ataki ze strony hakerów.
- Użyj systemu zapisu plików Btrfs i backupów migawkowych, aby przywrócić uszkodzone dane. Brtfs został opracowany m.in. pod kątem zapewnienia większego bezpieczeństwa danych.
- Utwórz nowe konto administratora jednocześnie dezaktywując domyślne. Użyj przy tym silnego hasła. Domyślne konta mają standardowe hasła, które są znane hakerom. Korzystanie z nich to wystawianie swojego bezpieczeństwa na poważną próbę.
-  Włącz ADM Defender, który ma zaporę i ustaw czarną listę oraz białą listę. To pozwoli ograniczyć ruch z niesprawdzonych urządzeń.
-  Wyłącz SSH i usługi terminalowe, jeśli nie są ci niezbędne. Im mniej potencjalnych kanałów ataku, tym lepiej.
-  Unikaj używania fabrycznie ustawionych portów. Najlepiej zmienić je wszystkie. Utrudni to potencjalny atak.
-  Twórz kopie zapasowe danych w różnych miejscach, stosując narzędzie Asustor MyArchive, korzystajc z innych NAS-ów czy usługi synchronizacji w chmurze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Getmoney - Pożyczki 2019-12-11 14:35:37

    Ataków hakerski na strony internetowe jest ostatnio więcej niż zwykle. Może to kwestia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tak czy owak, trzeba się mieć na baczności.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »