Gospodarka » Bezpieczeństwo

Jak uniknąć powodzi?

Wiele raz w Polsce dosięgnęła nas klęska powodzi. Jest to zawsze klęska powodująca wielkie straty materialne, zniszczenia dosięgają każdej dziedziny życia, zarówno domy, drogi jak i szkoły, pomieszczenia gospodarcze, hale produkcyjne, magazynowe, a także pola, łąki i lasy.
Jak możemy zapobiegać tego typu katastrofom?

Często zaniedbywane są czynności prewencyjne dotyczące rzek, mówi się, że nie mamy do tego powołanych służb, brak środków itp. Często więc już podczas wylewu wód zaczynamy czynności mające na celu zapobieganie przedostawaniu się wody do pomieszczeń, na drogi itp. W tym celu stosuje się między innymi zapory wodne.

Oczywiście pojęcie te kojarzy się nam głównie z zaporami budowanymi na stałe, wały przeciwpowodziowe i inne. Obecnie jednak organizowane są inne formy zapór. Nowoczesne zapory wodne to moduły zwierające dwa zawory hydrantowe, służące do napełnienia modułów woda. Zapory te zapewniają zabezpieczenie pojedynczych obiektów budowlanych. Oczywiście nie tylko takie maja przeznaczenia. Jeden moduł ma dziesięć metrów, a na końcu zastosowany jest moduł do podłączenia kolejnego. Każdy z nich ma pojemność dziewięć tysięcy czterysta litrów.

Zapory wodne mogą służyć także do budowania niedużych zbiorników retencyjnych, pełniących rolę przeciwpożarową. Takie zastosowanie daje kolejne możliwości, okazuje się, że takie moduły mogą służyć do zabezpieczania innych cieczy, których wylanie się może okazać się szkodliwe. Oczywiście nie możemy brać pod uwagę kwasów czy substancji żrących.

A zatem powinniśmy domagać się regulacji kanałów wodnych, aby nie stanowiły więcej zagrożenia powodziowego. Dodatkowo zabezpieczajmy tereny narażone na przedostanie się wody. I nie zapominajmy, że wspomniane wyżej zapory mogą mieć zastosowanie w innych dziedzinach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »