Dom » Wnętrza

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze do niedawna poddasze było rzadko wykorzystywaną przestrzenią. Obecnie doceniamy skosy i na poddaszu urządzamy nie tylko sypialnie, ale również kuchnie i łazienki. Nie musimy obawiać się takich rozwiązań, bowiem odpowiednia aranżacja zapewni nam maksymalną funkcjonalność.

Wysokość ma znaczenie

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguŁazienka na poddaszu ma wyjątkowy klimat, zatem coraz chętniej decydujemy się na takie aranżacje. Skosy utrudniają urządzanie wnętrza, jednak rozsądny plan i odrobina inwencji twórczej spowodują, iż łazienka stanie się miejscem szczególnym. Elementem, który ma największe znaczenie przy aranżacji jest wysokość ściany kolankowej. Jest to ta ściana, na której oparta jest więźba dachowa. Im będzie ona wyższa, tym łatwiej będzie nam urządzić wnętrze w funkcjonalny sposób. Aranżacja łazienki z niską ścianą kolankową jest dużym wyzwaniem, jednak nie jest niemożliwa. W takich przypadkach skosy najlepiej wykorzystać na grzejnik czy też niewielkie półki na kosmetyki. Jeżeli ściana jest wysoka, to nasze możliwości są w zasadzie nieograniczone. Pod skosami umieścić możemy wannę, umywalkę lub sedes. Pamiętajmy jednak, że w łazience najważniejsza jest funkcjonalność, zatem każdą decyzję należy dokładnie przemyśleć. Nie możemy pozwolić sobie na rozwiązania, które będą atrakcyjnie wyglądały, jednak utrudnią nam korzystanie z łazienki.


Aranżacja łazienki na poddaszu

Na poddaszach jednym z najbardziej charakterystycznych elementów są okna. Również w łazience warto zadbać o dużą ilość naturalnego światła. Dzięki temu przez większość dnia nie będziemy musieli zapalać światła, a samo pomieszczenie będzie wydawało się jasne i przestrzenne. Zimą docenimy każdy promień słońca, który będzie wpadał do łazienki i uprzyjemniał naszą codzienną toaletę. Urządzając łazienkę szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na umiejscowienie sanitariatów. Przy żadnym urządzeniu nie powinniśmy się schylać ani uderzać o sufit przy wstawaniu. Jeżeli w łazience chcemy mieć wannę, to najlepszy rozwiązaniem jest umieszczenie jej prostopadle do skosu. W pomieszczeniu ze skosami znaczenie ma każdy detal. Warto zatem poświęcić trochę czasu i dokładnie wszystko rozplanować, aby potem cieszyć się funkcjonalną i ciekawie zaaranżowaną łazienką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monciak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »