Motoryzacja » Samochody

Jak wybierać opony zimowe?

Opony zimowe to bardzo ważny zakup każdego kierowcy. Jak wybrać opony zimowe? Przede wszystkim powinien to być mądry i przemyślany wybór.

W sieci jest wiele ofert opon samochodowych - zarówno opon używanych jak i tych nowych. Kierowca przede wszystkim powinien dopasować ogumienie do zapotrzebowania i modelu samochodu. Istnieje wiele firm oferujących przeróżne opony zimowe. Część z nich to tak zwane całosezonowe. Jest to typ opony wykorzystywanej w każdych warunkach - podczas czterech pór roku. Jest to bardzo uniwersalne i wygodne rozwiązanie. Jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim, jak i innych na drodze. Dlatego właśnie powinno wybierać się opony przeznaczone bezpośrednio na tą porę roku. 

Jeżeli kupujemy opony używane należy zwrócić uwagę na ich jakość. Wysokość bieżnika jest pierwszym elementem do sprawdzenia. Kolejnym jest obejrzenie dokładnie opony i sprawdzenie, czy nie ma na niej pęknięć. Lekkie pęknięcia mogą stworzyć zagrożenie na drodze dla nas i innych użytkowników. W czasie jazdy guma może pęknąć i doprowadzić w ten sposób do wypadku. 

Zakup ogumienie zimowego powinien być jedną z ważniejszych decyzji każdego z kierowców. Nie wolno więc patrzeć na ceny i oszczędzać, gdyż od tego zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo każdej osoby z nami podróżującej. Gumy kupowane z drugiej ręki powinny być dokładnie sprawdzone. Jeżeli kupowane nowe, odpowiednio dopasowane do samochodu oraz potrzeb kierowcy - różnicę widać na bieżniku opony zimowej oraz na opisie jaki podaje producent. Więcej o oponach znajdziesz na nokaut.pl

 


 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »