Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak wybrać dobre okulary?

Jak wybrać dobre okulary?
Zobacz więcej zdjęć »
Mnóstwo osób poszukuje dobrych i eleganckich okularów. Ogromne znaczenie ma kształt szkieł, wygląd oprawek, które jeśli są dobrze dopasowane do naszej twarzy powodują, że wyglądamy modnie i atrakcyjnie. Dlatego też tanie rozwiązania nie zawsze są dobre, warto zatem rozejrzeć się po kilku salonach.

Okulary, które modne są dziś

W tym roku modne są okulary w tylu nerd (moda prosto z Japonii) lub panto. Można powiedzieć, że stylizacją cofnęliśmy się do lat dziewięćdziesiątych, gdy Jerzy Owsiak szalał w charakterystycznych czerwonych oprawkach. Oprawki są intensywne, trochę masywne i dominujące, ale też pojawiają się trendy w postaci cienkich ramek. Wśród materiałów dominuje stal, plastiki, żyłki lub te wykonane z tworzyw sztucznych - szczególnie drewno, ale też kamień pojawia się wśród różnych producentów. Odnośnie kolorystyki również dominuje prostota - przede wszystkim czernie, brązy, ale też biel czy wspomniana czerwień.

Okulary obecnie to nie tylko podkreślenie naszego stylu, ale też uwydatnienie naszej osobowości. Oprawki pomimo swojej masywności przygotowane są w taki sposób, aby pozwalały na użycie dużych szkieł, które będą uwydatniać naszą twarz oraz oczy.

Jak zatem wybrać dobre okulary?

Należy przede wszystkim kierować się naszym własnym stylem. Może też okazać się, że to co jest modne dziś wcale nam nie odpowiada. Dawne style lubią wracać, a projektanci mody wyznaczają to co jest dzisiaj trendy. Może być tak, że całkiem za niedługo wróci to co było modne w latach 20-30, gdyż z jakiegoś względu styl retro jest miły i atrakcyjny dla oka. Na swój sposób wyszukany.

Wybierając odpowiednie okulary zwróćmy uwagę na swój kształt twarzy. Jeśli jest owalny to do naszej twarzy pasować będzie większość okularów. Twarz ma kształt kwadratowy, to wybierajmy zaokrąglane oprawki, gdy twarz mamy nieco okrągłą to szukajmy kształtów kwadratowych. W ten sposób wybierzemy okulary pasujące do naszej twarzy i podkreślającą naszą urodę, dodającą nam charakteru i nawet dodatkowych cech. Pamiętajmy jednak, że okulary powinny mieć solidne oprawki ich trwałość zależy w 80% od oprawek, gdyż te powinny być w stanie znieść przypadkowe uderzenia lub upadki z dużej wysokości. Również kolor oprawek może kontrastować z naszą karnacją, może ją podkreślać lub uzupełniać. Obecna moda pozwala na bardzo swobodny wybór tego, czego naprawdę potrzebujemy.

Dobre okulary kupisz w zakładzie optycznym optycy-lublin.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 113467 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )