Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jak wybrać dom opieki

Jesień to jedna z piękniejszych pór roku. Z drzew spadają różnokolorowe liście. Podobnie jest również w przypadku ludzkiego życia - mówi się - jesień życia.

Jest to czas, w którym seniorzy mają znacznie więcej czasu na przemyślenie własnego życia i czas ten mogą poświęcić swoim wnukom i często również prawnuczkom.

Jednak w życiu czasem zdarzają się takie momenty, kiedy rodzina rozsiana jest po całym świecie i będąc samemu starsza osoba nie jest w stanie sobie poradzić samodzielnie w życiu. Często niestety trzeba zdecydować się na ten krok i udać się do domu opieki. Jednak przed pojęciem takiej decyzji należy dobrze przemyśleć tę decyzję i wybrać taki dom opieki, który spełni wszystkie nasze potrzeby.

Jak wybrać dom opieki?

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się na odpowiednią lokalizacją. Warto, aby dom opieki był położony na terenach zielonych, aby senior miał możliwość odbycia długich spacerów, a nie tylko spędzał czas zamknięty we własnym pokoju.

Warto również wybrać dom opieki, aby był kameralny i nie miał zbyt dużo pacjentów. W takim miejscu będziemy czuli się znacznie bardziej komfortowo i nie będziemy skrępowani obecnością innych osób.

Warto również zainteresować się kompetencjami personelu, który pracuje w domu opieki. Powinien on być doświadczony i profesjonalny. Warto również dowiedzieć się jak często w takiej placówce bywa lekarz. Wiadomo, że w podeszłym wieku jesteśmy znacznie częściej narażeni na różnego rodzaje choroby i z całą pewnością profesjonalna pomoc medyczna przyda się każdemu.

Sprawdźmy także, czy oferowane są jakieś dodatkowe zajęcia np. sportowe - chodzenie z kijkami, czy gimnastyka seniora. Tego typu zajęcia pozwolą seniorom utrzymać dobrą kondycję i nie będą oni tylko osobami, które czytają gazetę bądź książki. Ćwiczenie ruchowy dobrze wpłyną na zdrowie seniorów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MH

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Aleks 2017-07-25 16:11:55

    Warto skorzystać z bezpłatnej pomocy Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki fundacjo www.domyopieki.pl

  • avatar
    ~Judyta 2017-06-28 15:25:15

    Dom opieki z własnego doświadczenia należy zacząć szukać, od weryfikacji czy ma prawo on w ogóle istnieć: proszę mi wierzyć ale w Polsce różnie z takimi domami opieki jest: na pewno w dalszej kolejności warto ogólnie przyrzec się warunkom jakie panują w danej placówce, oraz ogólnie pracownikom - bo tutaj naprawdę jest różnie: ja zanim oddałam swoją mamę do takiego domu opieki Promyk w miejscowości Unierzyż (woj. Mazowieckie) sprawdziłam wszystkie te rzeczy!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »