Firma » Biura

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?
Zobacz więcej zdjęć »
Posiadanie własnej firmy wiążę się także z utrzymaniem biura. To ono często jest miejscem spotkań z klientami i pewnego rodzaju wizytówką naszych usług. Aby wypaść jak najlepiej, warto pamiętać o systematycznym sprzątaniu. Nikt nie lubię widoku zakurzonych mebli czy brudnej podłogi.

Trudno wymagać od pracowników naszego przedsiębiorstwa, żeby sami sprzątali. Najlepiej przejrzeć oferty i zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. Pozwoli nam to skupić się tylko na samej działalności naszej firmy. Sprawdźmy, na co trzeba zwrócić uwagę, decydując się na podpisanie umowy z taką firmą.

Sprzęt i doświadczenie

Warto sprawdzić, czy firma długo działa na rynku i jakie ma opinie. Nie chcemy zatrudniać byle kogo, żeby potem się denerwować na niedokładnie posprzątane biuro. Biura mają różny charakter, w zależności od naszej branży, wymagają innego rodzaju sprzątania. Profesjonalna firma sprzątająca powinna zaproponować obejrzenie biura. Pomaga to zorientować się z jakim metrażem przyjdzie jej się mierzyć, a także ocenić ilu ludzi będzie potrzebnych do sprzątania. Nie ma problemu, jeśli nasza siedziba zajmuje tylko mieszkania. Jeśli jednak mowa o całym biurowcu, a dodatkowo także o powierzchniach magazynowych, wtedy sprawa staje się trudniejsza. Dobrze zatrudnić firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem, który sprawi że usługi będą bardziej dokładne i sprawne.

Cennik

To oczywiście jedno z najważniejszych kryteriów. Przeanalizujmy, czy kosztorys przedstawiony przez firmę, faktycznie zakłada tylko niezbędne usługi. Nie ma oczywiście co się oszukiwać. Środki czystości i sprzęt to rzeczy, które sporo kosztują. Jeśli cena sprzątania będzie zbyt niska, może to wzbudzić nasze podejrzenia, że firma używa tańszych środków. Odbije się to niekorzystnie na wyglądzie naszych pomieszczeń. Świeżo posprzątane biuro będzie szybko sprawiało wrażenie, jakby od dawna nikt tam nie zaglądał. Czasami bywa tak, że cennik jest sztucznie nabity niepotrzebnymi usługami. Wybierzmy taką ofertę, która najlepiej spełni oczekiwania wobec naszego biura. Zadbajmy o wysoką jakość i na pewno będziemy zadowoleni z wyboru firmy.

Elastyczność

Sprzątanie biur, zwłaszcza tych, które mają dużą powierzchnię, to także wyzwanie logistyczne. Zadbajmy o to, żeby sprzątanie odbywało się poza godzinami pracy. Ułatwi to dojście do trudno dostępnych miejsc, a także nie będzie przeszkadzać pracownikom. Odgłos odkurzacza czy maszyny myjącej podłogę może być bardzo uciążliwy i ciężko będzie się skupić. Unikniemy wtedy niekomfortowej sytuacji zarówno dla naszych pracowników jak i dla firmy sprzątającej. Znajdźmy taką firmę, która będzie dobrym partnerem do rozmów i nasza współpraca będzie przebiegać w miłej atmosferze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dorotax

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »