Rozrywka i wypoczynek » Prezenty

Jak wybrać idealny prezent pod choinkę?

Jak wybrać idealny prezent pod choinkę?
Zobacz więcej zdjęć »
Święta za pasem, a wielu z nas nadal nie ma pomysłu na prezent pod choinkę. A przecież wokół tyle inspiracji, sklepy aż pękają w szwach od setek propozycji na najlepszy prezent gwiazdkowy.
Jednak skąd wiedzieć, czy akurat ten prezent będzie idealny dla bliskiej osoby? Czym się kierować wybierając upominki świąteczne? I jak nie popaść w długi dając się ponieść zakupowemu szaleństwu?

Po pierwsze: budżet prezentowy

Ustal, ile pieniędzy zamierzasz wydać w tym roku na prezenty. Następnie kwotę tę podziel na wszystkich, których chcesz obdarować, aby uzyskać średnią kosztu jednego prezentu. Będzie to dla Ciebie poglądowa informacja, poza jakie ramy nie możesz wyjść. Oczywiście zdarzy się, że dalszej cioci nie kupisz prezentu o takiej wartości jak mężowi, więc to zadziała tylko na plus innego prezentu  Najlepiej utworzyć sobie arkusz kalkulacyjny, w którym będziesz zapisywać wszystkie wydatki związane z prezentami, a autosumowanie będzie Ci podpowiadać, czy zbliżasz się już do granicy Twojego budżetu.

Po drugie: podglądaj rodzinę

Oczywiście chodzi o to, aby przyglądać się, jakie potrzeby mają Twoi bliscy, czego im brakuje, o czym wspominali. Tego typu informacje przydadzą Ci się, gdy będziesz szukać idealnego prezentu. Jeśli obawiasz się, że możesz wpaść na ten sam pomysł na prezent dla danej osoby co inni z Twoich bliskich, uprzedź ich o Twoich planach.

Po trzecie: dobierz prezent do zainteresowań


Wiele osób zapomina, że przecież każdy z nas ma jakieś pasje, hobby. Idealny prezent to taki, który będzie dopełnieniem realizacji tych zainteresowań lub pozwoli je rozwijać. Przykładowo, jeśli Twoja mama to miłośniczka nordic walkingu, kup jej nowe kijki, pulsometr czy bieliznę termo aktywną.


Zobacz również: pomysły na prezent pod choinkę dla mamy.

Po trzecie: dobierz prezent do temperamentu


To bardzo ważny czynnik przy wyborze prezentu. Warto brać pod uwagę osobowość obdarowywanego, gdyż będzie to oznaczało, że doskonale znamy tę osobę oraz zależy nam na tym, miała to, co najlepsze. Jeśli nasz tata ma spokojne usposobienie, jest typem domatora, to lepszym prezentem będzie książka, zestaw kina domowego czy butelka ulubionego trunku niż kurs driftingu lub skok ze spadochronem.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki w trakcie kupowania prezentów świątecznych dla najbliższych nie tylko sprawimy im ogromną radość wymarzonym prezentem, ale również unikniemy niezręcznej sytuacji, gdy prezent po prostu nie będzie trafiony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik domowy
http://zycienaszczycie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »