Firma » Finanse

Jak wybrać konto w Banku najtrafniej?

Jak wybrać konto w Banku najtrafniej?
Zobacz więcej zdjęć »
Jak najtrafniej wybrać konto w Banku w Polsce i najkorzystniej założyć konto przez Internet? Co należy wiedzieć o kontach bankowych i czym się kierować, a czego wystrzegać? Podpowiadamy jak wybrać najlepsze konto bankowe omijając haczyki i oszczędzić kilkaset złotych rocznie oraz zyskać na koncie.

   Internetowe konto w Banku jest nam niezbędne. Korzystając z dostępu do konta przez Internet zyskujemy czas i pieniądze. Zdecydowanie nie warto przepłacać za konto bankowe. Zamiast tego możemy zarobić na jego założeniu. Jak wybrać najkorzystniej swoje pierwsze konto i ominąć haczyki oraz opłaty za konto? Po pierwsze musimy wiedzić kilka rzeczy o kontach bankowych.

    Nie trudno zauważyć, że Banki walczą o klientów. Z jedej strony objawia się to ofertą darmowego konta i zupełnie bezpłatnego, wszechstronnego konrzystania z niego (np. przelewy, wypłaty z wszystkich Bankomatów, karta), a z drugiej niektóre Banki wykorzystując nieuwagę swoich przyszłych klientów, wprowadzają gdzieś głęboko w regulaminie/umowie ukryte opłaty bankowe lub po prostu okradają klienta kosztami prowadzenia konta. W przypadku tych pierwszych Banków również może kryć się haczyk polegający na wprowadzeniu czasowo ograniczonej promocji. Nasze konto w Banku jest darmowe, aż do czasu gdy zachodzi zmiana i z rachunku pobierane są opłaty. Wtedy możemy przenieść konto, ale zwykle jest to uciążliwe i czasochłonne. Możesz tego uniknąć.

 Reasumując wyciągamy konkuluzję, że wybierając konto bankowe zwróćmy uwagę na historię zmian w tabeli prowizji. Banki, które od początku istnienia były darmowe są warte uwagi, choć i one nie są w 100% bez haczyków. Czy darmowe konto w Banku to wszystko co w dzisiejszych czasach możliwe rozstrzygniemy w dalszej części artykułu.

Czego unikać w darmowych Bankach? Te instytucje są godne polecenia z jednym zastrzeżeniem. Takie Banki licza na mnóstwo klientów, którym mogą w przysłości zaoferować kredyt znając ich warunki finansowe. I tutaj mogą być przysłowiowe "schody", ponieważ taki kredyt wcale nie musi być korzystny, a wręcz złodziejski. Jednakże klient zazwyczaj nie ma pojęcia o tym, że o kredyt może ubiegać się w każdym Banku stąd najczęściej decyduje się na ofertę. Aby temu zapobiec, kiedy potrzebujesz kredytu nie kieruj swych kroków prosto do swojego Banku, lecz porównaj oferty kredytowe np. u doradcy finansowego, który najczęściej świadczy usługi za darmo.

Kolejny haczyk, którego należy się wystarzegać to obwarowanie darmowego konta wymaganiami do spełnienia, aby rzeczywicie nie płacić. Przykładowo nie wykonanie transakcji kartą na określoną kwotę, może Cię kosztować kilkanaście złotych każdego miesiąca jak również niski stan konta często powoduje uruchomienie systemu wymyślnych opłat.

 Czy darmowe konto to wszystko czego mozemy się spodziewać po prosperujacych aktualnie ponad stu Bankach? Otóż nie. Możemy założyć zarabiające konto bankowe, które oferuje np. Getin Bank - konto skaronkowe oraz BOŚ Bank - Konto bez Kantów czy też konto w Eurobanku. Konto w mBanku również pozwala nam zyskać do 1200zł rocznie. Na uwagę zasługują również Toyota Bank i BZ WBK zwracające od 1 do 4% środków wydanych za pomocą karty.

 Kiedy wiemy już jakie konto bankowe będzie najlepsze dla nas dowiedzmy się jak wnioskować tzn. jak założyć konto przez Internet unikając haczyków. Założenie konta bankowego przez Internet jest bardzo łatwe i wygodne, gdyż nie musimy nawet ruszać się z domu. Wystarczy uważnie wypełnić odpowiedni formularz i czekać na Kuriera, który dostarczy umowę do podpisania i odebrać pakiet, za pomocą którego aktywujesz konto.

Wybierając klucz do naszych finansów osobistych, jakim jest konto osobiste nie działajmy pod wpływem reklamy i stosujmy się do powyższych wskazówek oraz aktualnych porónań i rankingów kont, any oszczędzić kilkaset złotych rocznie lub zyskać nie mniej za korzystanie z konta internetowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konto w Banku - poradnik o kontach bankowych
http://www.kontowbanku.org

Komentarze (1)

  • avatar
    PauAlina 2018-08-02 10:56:33

    to zależy na czym komu zależy. Czychce mieć ozł opłat za prowadzenie konta, czy darmowe wypłaty z bankomatów czy też nowoczesną bankowość elektroniczną. Ludzie mają rózne potzreby i kazdy powinien znalexć to , co spełni jego potzreby i oczekiwania. Dla mnie akurat istotna była właśnie nowoczesna bankowosć mbilna. Lubie nowoczesne technologie, rozwój i co rusz nowinki technologiczne więc ja chciałam ten aspekt akurat miec. nest bank ma szeroką oferetę. nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »