Dom » Wnętrza

Jak wybrać uniwersalne kieliszki?

Jak wybrać uniwersalne kieliszki?
Zobacz więcej zdjęć »
Kupując kieliszki, czy to do nowego mieszkania, wyprowadzając się z rodzinnego domu, czy uzupełniając braki już w swoim gniazdku, należy zastanowić się jak bardzo będą uniwersalne i czy często będziemy z nich korzystać.

Te do białego i czerwonego wina stanową mniejszy problem, ponieważ nawet jeśli tylko raz w miesiącu napijemy się z nich wina, nie będziemy mieli poczucia, że "się marnują" i że był to niepotrzebny zakup. Jednak co z kieliszkami do drinków, z których nie będziemy tak często korzystać?

 

Do wina, martini, koktajli

Aby dokonać trafnego wyboru musimy pomyśleć o ich uniwersalności. Dobrym przykładem są tu np. kieliszki do martini, których wszechstronne zastosowanie pozwoli nam cieszyć się nimi nie tylko kiedy postanowimy napić się "wstrząśniętego, nie zmieszanego" martini.


Klasycznie przyrządzony i podany z oliwką koktajl z ginu i wytrawnego wermutu jest bardzo prosty: należy do shakera wrzucić kostki lodu, wlać 2 części ginu i ok 1 część wermutu (można mniej, niektórzy barmani stosują nawet proporcję 1:12) i przelać do charakterystycznego w kształcie kieliszka dokładając oliwkę wbitą na wykałaczkę.


Kieliszki do martini mogą mieć jednak wiele innych zastosowań: pięknie wyglądają podane w nich desery, np. mus czekoladowy posypany ziarenkami granatu lub krem tiramisu utarty z mascarpone i żółtek, a później posypany kakao. Zaserwowanie gościom tak przygotowanego deseru na pewno ich przyjemnie zaskoczy. Możemy wykorzystać fakt, że szklane kieliszki pozwalają widzieć, co jest na dnie, i ułożyć deser warstwowy, przekładany owocami lub warstwą konfitury o kontrastowym kolorze.

 

Inne zastosowania 

W szerokim kieliszku na wysokiej nóżce możemy też podać klasyczny koktajl z krewetek układając je przy brzegach pucharku tak, by można było z łatwością chwycić za ogonek i zanurzyć krewetkę w sosie umieszczonym na dnie kieliszka.


Kieliszki do martini będą też stanowiły ciekawą dekorację stołu jeśli np. napełnimy je wodą, a na jej powierzchni położymy ścięte kwiatowe pąki i pozwolimy im pływać. Długo zachowają świeżość nawet w upalny dzień, jeśli do wody wrzucimy kilka kostek lodu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BertNel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »