Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak wybrać worek treningowy do domowej siłowni?

Jak wybrać worek treningowy do domowej siłowni?
Zobacz więcej zdjęć »
Choć zakup worka treningowego może wydawać się łatwy, nie ma nic bardziej mylnego, zobacz więc jak wybrać odpowiedni worek treningowy.

Urządzając siłownie w domu, powinniśmy zastanowić się nad zakupem sprzętu, jakim jest worek treningowy. Wybierając worek treningowy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy takich jak montowanie, czy materiał, z jakiego jest wykonany.

Kupując worek trenigowy powinniśmy zwrócić uwagę na:

Materiał – jak wiadomo, worek treningowy ma nam posłużyć do bicia i kopania, dlatego też materiał, z jakiego będzie wykonany, musi być wytrzymały. Materiał, który sprawdzi się najlepiej, powinien być gładki, jednolity, ale przy tym gruby. Ważnym elementem są także szwy, które go spajają, powinny być one podwójne i dodatkowe klejone. Biorąc pod uwagę, że miejsce to łączy dwa materiały, jest ono bardziej narażone na uszkodzenie od reszty.

Montowanie – worek powinien być zawieszony na co najmniej trzech łańcuchach, które to powinny łączyć się na kole i obrotnicy, co spowoduje, że łańcuchy nie będą się ze sobą skręcać, gdy my będziemy ćwiczyć na worku treningowym. Zwróćmy także uwagę, czy na dole poszczególnych łańcuchów znajdują się karabińczyki, które dadzą możliwość łatwego demontażu.

Wykończenie i mocowanie – najlepiej, aby zaczepy miały kształt trójkąta, dzięki temu taśma będzie płasko przylegała do dolnego boku, co spowoduje, że ciężar będzie rozprowadzał się równomiernie. Kiedy taśmy z zaczepami są wzmocnione za pomocą pasa okalającego, będzie stanowiło to stabilizacje oraz dodatkową ochronę przed wyrwaniem mocowań. Zwróćmy także uwagę na to, czy worek bokserski posiada wiązane zamknięcie, ponieważ zamontowanie w tym miejscu zamków błyskawicznych kończy się ich szybkim uszkodzeniem.

 

Do wyboru mamy worki o różnych wielkościach, to także jest parametr, którym powinniśmy się kierować, kupując worek treningowy. To, jaki wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i wielkości pomieszczenia, w jakim taki worek będzie zamontowany.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KarolinaM

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »