Dom » Wnętrza

Jak wyczyścić sofę?

Jak wyczyścić sofę?
Zobacz więcej zdjęć »
Sofy, łóżka, czy narożniki to meble, które często się brudzą. Najlepszą porą roku do ich czyszczenia jest właśnie lato. Wtedy materiałowe obicia schną najszybciej. Sprawdź z nami jak czyścić sofy i inne tapicerowane meble.

Krok pierwszy - odkurzanie
Przed generalnym czyszczeniem powinniśmy odkurzyć sofę, czy inny tapicerowany mebel. Pamiętamy o uprzątnięciu kurzu z najmniejszych zakamarków. W tym celu warto użyć zwężonej końcówki od odkurzacza.
Jeżeli sofa jest tylko zakurzona, po odkurzeniu możemy przetrzeć materiał wilgotną ściereczką namoczoną w płynie do płukania. Sciereczkę należy mocno wycisnąć, aby mebel nie wchłaniał dużej ilości wody. To pozwoli odświeżyć mebel.
Krok drugi - pranie
Przy zakupie środka piorącego koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy będzie odpowiedni do rodzaju materiału, z którego jest wykonane obicie. Materiały takie jak: bawełna, wiskoza, len, czy jedwab czyścimy detergentami o naturalnym pH. Przy wełnie unikamy alkaicznych detergentów.
Obicie czyścimy pianą, którą uzyskamy po rozpuszczeniu środka czyszczącego w wodzie. Po naniesieniu i watrciu piany, należy przetrzeć obicie czystą ściereczką wypłykaną w wodzie i dobrze wyżętą.
Obicie welurowe można przeprać zimną wodą z dodatkiem amoniaku, w proporcjach 1l wody na 4 łyżki amoniaku.

Myjki parowe - nie sprawdzają się przy czyszczeniu delikatnych materiałów. Zbyt wysoka temperatura powoduje niszczenie włókien i blaknięcie kolorów.
Detergenty - jeśli chcemy sprawdzić, czy zakupiony detergent nadaje się do czyszczenia danej sofy, możemy najpierw wypróbować go w niewidocznym miejscu.
Krok trzeci - regularność
Pamiętajmy o regularnym odkurzaniu kanapy i usuwaniu plam (po kawie, czy herbacie) na bierząco. To uchroni mebel przed wejściem zabrudzeń w głębsze warstwy sofy.
Zakup nowej sofy
Jeżeli jednak zastanawiają się Państwo nad wymianą starej sofy na nową. Warto sprawdzić propozycje w Scandicsofa.pl Znajdą tam Państwo sofy 2,3, czy 4 osobowe, a także sofy z funkcją spania, narożniki i łóżka. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marlena189

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »