Firma » Biznes

Jak wygląda hierarchia zarządzania spółki?

Jak wygląda hierarchia zarządzania spółki?
Zobacz więcej zdjęć »
Zarząd w spółce z o.o. odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie spółki oraz za jej zewnętrzną prezentację.

Dzieli się ona na dwa główne kierunki czyli na radę nadzorczą oraz zgromadzenie wspólników. Jeśli chodzi o radę jest organem powołanym do kontrolowania prawidłowego funkcjonowania spółki. Wymogiem jest jej powołanie podczas kiedy to budżet przekracza pięćset tysięcy złotych, a współpracowników jest więcej niż dwudziestu pięciu, w przeciwnym wypadku zwoływanie takiej rady jest zbędne.

Druga grupa czyli zgromadzenie wspólników. Są to zebrania członków spółki z o.o. zwoływane dla określonego celu. Zwołanie to kontroluje poczynania zarządu. Przyjmuje sprawozdania finansowe, a także może zwalniać poszczególnych członków zarządu. Może także tworzyć lub usuwać cały zarząd. W zakresie funkcji zgromadzenia  jest również możliwość wydzierżawienia czy też zbycia przedsiębiorstwa, handlu nieruchomościami. W razie gdy spółka z o.o. potrzebuje zmiany umowy to właśnie zgromadzenie wspólników podejmuje decyzje o zmianach

Spółka z o.o. gdy nie jest w stanie się wypłacić w razie egzekucji cała sprawa spłaty zaległości spada na członków zarządu. Są dwa sposoby na uchronienie się od tego. Pierwszy polega na odpowiednim zgłoszeniu wniosku o upadłości spółki z o.o. lub podczas gdy wszczęto postępowanie mające na celu zapobieganie upadłości spółki z o.o. Drugim sposobem jest wybranie „czarną owcę” czyli takiego członka zarządu który jest w stanie uregulować zaległości z własnej kieszeni. 

spółka z o.o. - http://m47.pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bartosh

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »