Dom » Budownictwo

Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową?

Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową?
Zobacz więcej zdjęć »
W każdym domu powinno znaleźć się miejsce na skrzynkę narzędziową. Będziemy mogli z niej skorzystać przy drobnych awariach oraz podczas remontu. Z kolei zapaleni majsterkowicze na pewno będą zaglądać do niej zdecydowanie częściej.

Jakie zatem narzędzia powinny się w niej znaleźć, aby dobrze spełniała swoją rolę?

Wyposażenie podstawowe

W skrzynce narzędziowej powinny znaleźć się narzędzia, które przydadzą nam się w razie awarii i pomogą nam w prostych pracach domowych. Na pewno nie może zabraknąć w niej młotka, z którego skorzystamy przy przybijaniu gwoździ na nowy obraz czy składaniu mebli. Do wyboru mamy młotki z trzonkiem drewnianym, metalowym lub wykonanym z tworzyw sztucznych. Obuch, czyli część którą uderzamy, wykonany jest zazwyczaj z metalu. W domu przydadzą nam się także kombinerki oraz śrubokręt. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybór modelu z wymiennymi końcówkami, który ma uniwersalne zastosowanie. Nie zapominajmy także o kluczach, które pozwolą nam na skuteczne rozkręcanie i dokręcanie. Do skrzynki najlepiej włożyć zestaw kluczy płaskich, bowiem trudno przewidzieć, jaki rozmiar będzie nam potrzebny. W przypadku awarii hydraulicznych niezbędne będą klucze nasadowe. Pod ręką warto mieć także papier ścierny, metrówkę oraz ołówek. Tego typu zestaw powinien wystarczyć nam do drobnych napraw, a w  przypadku poważniejszych awarii możemy dokupić dodatkowe narzędzia. Osoby, które nie mają smykałki do majsterkowania mogą natomiast skorzystać z pomocy fachowców. 

Wszystko na swoim miejscu

Po skrzynkę z narzędziami sięgamy zazwyczaj tylko wtedy, gdy musimy coś naprawić. Warto zatem zadbać, aby wszystko znajdowało się w niej na swoim miejscu. Nieuporządkowane narzędzia nie pomogą nam w pracy, a jedynie wydłużą czas naprawy. Skrzynkę należy zorganizować tak, aby każda rzecz miała w niej swoje stałe miejsce. Skorzystać możemy z gotowych skrzynek, które możemy nabyć w każdym supermarkecie. Mają one przegródki, dzięki czemu zachowanie porządku jest dużo łatwiejsze. Dostępne są także skrzynki z wyposażeniem, które można ewentualnie uzupełnić. Pojemnik na narzędzia możemy także wykonać samodzielnie i dostosować go do posiadanych przez nas sprzętów. Pozostałe informacje na ten temat można znaleźć w tym miejscu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

martbed

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Szyber 2015-03-31 07:03:41

    ja trochę na odwrót robiłem bo nadal miałem starą dobrą skrzynkę a doposażyłem się w klucze, Proline, dobre są i tanie nie ma sensu przepłacać

  • avatar
    ~gekon 2015-03-12 20:42:31

    Widziałem ciekawe skrzynki od Proline, rozkładające się kaskadowo. Otwarta zajmuje trochę miejsca natomiast dostęp do narzędzi jest megawygodny, wszystko co potrzebne można sobie posortować, mieć pod ręką


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »