Dom » Wnętrza

Jak zaaranżować idealną łazienkę?

Jak zaaranżować idealną łazienkę?
Zobacz więcej zdjęć »
Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które raz urządzone, służy nam przez wiele lat. Dlatego zastanawiając się nad wystrojem łazienki, warto jest spojrzeć na problem szerzej. Elementy architektury pomieszczenia oraz jego wystrój możemy dopasować również do naszych przyszłych potrzeb.

Gdy wykańczamy lub remontujemy mieszkanie, mamy zazwyczaj do podjęcia szereg trudnych, wnętrzarskich decyzji. Wybieramy pomiędzy różnymi stylami, kolorami, wzorami, a także decydujemy się na pewne rozwiązania architektoniczne. W przypadku łazienki, raz wybrane elementy wystroju, raczej pozostaną w pomieszczeniu przez dłuższy czas. Przecież nie remontujemy łazienki co sezon. W związku z tym, warto jest myśleć bardziej perspektywicznie i mieć na uwadze to, ze kiedyś pojawią się w rodzinie nowi członkowie i niektóre rozwiązania mogą okazać się z ich perspektywy niefunkcjonalne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Jednoroczny trend czy nieśmiertelna klasyka?

W aranżacji łazienek, jak w przypadku wszystkich pomieszczeń, co roku zmieniają się niektóre trendy. W jednym sezonie szalenie modne są intensywne i zdecydowane barwy, a w jeszcze kolejnym te bardziej stonowane. Jeśli chodzi o kolor ścian to jeszcze nie jest taki problem – można je szybko przemalować i nie przysparza to zbyt wielu problemów. Gorzej jeśli chodzi o płytki. Jeśli kolor ceramiki szybko nam się znudzi ich wymiana będzie nie tylko kosztowna, ale także kłopotliwa – konieczny będzie remont. Czasem lepiej jest postawić na klasyczne połączenia kolorystyczne, które zawsze świetnie się sprawdzają. Może to być zestawienie zarówno czerni i bieli, a także bieli i szarości, a dla wielbicieli cieplejszych kolorów delikatne beże z jasnymi brązami. Czasem taka zachowawczość kolorystyczna może okazać się nie tylko wnętrzarskim strzałem w dziesiątkę, ale także ponadczasowym rozwiązaniem.

 

Obecnie bardzo modne jest wykorzystywanie drewna w wystroju łazienki. To z pewnością bardzo eleganckie i piękne rozwiązanie, ale utrzymanie surowca w idealnym stanie przez lata narażenia na działanie wilgoci będzie bardzo trudne. Może warto zastąpić kosztowne drewniane elementy sprytnym wnętrzarskim trikiem – płytkami drewnopodobnymi. Podobnie warto jest się zastanowić czy elementy architektury wnętrza będą funkcjonalne za jakiś czas, jeśli panujemy mieć dzieci. Niektóre elementy mogą być dla nich po prostu niebezpieczne lub kłopotliwe w użytkowaniu. Śliskie płytki lub ostre krawędzie mogą wyglądać efektownie, ale w przyszłości to rozwiązanie może wymagać zmian.

Jak widać urządzenie łazienki to trudna sprawa. Nie sposób pamiętać o wszystkich aspektach, ale dobrze jest mieć na uwadze zmiany, jakie są naturalną koleją rzeczy w naszym życiu. Żeby łazienka służyła nam dobrze przez lata, musimy ją dobrze zaplanować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monciak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »