Dom » Wnętrza

Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenie pokoju dla nastoletniego dziecka to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Nasza pociecha nie jest już małym dzieckiem, ale wciąż nie jest także osobą dorosłą. Ponadto, nastolatkowie już zazwyczaj mają wyrobiony własny gust, więc wystrój pokoju musi spełniać coraz wyższe wymagania.

Pokój nastolatka to sypialnia, miejsce do nauki i zabawy ale także sfera prywatności naszego dziecka. Własny pokój to dla nastolatka szczególnie ważne miejsce, zwłaszcza gdy przechodzi przez trudny okres dojrzewania. Jak zatem sprostać tym wszystkim wymaganiom i urządzić pokój tak, aby był nie tylko ładny i funkcjonalny, ale żeby też dorastający młody człowiek czuł w nim się dobrze?

Pomysłowo i wyjątkowo

Przede wszystkim wystrój wnętrza pokoju nastoletniego dziecka musi odpowiadać jego zainteresowaniom. Już za późno na folgowanie własnym ulubionym kolorom czy akcentom dekoracyjnym. W pokoju nastolatka powinien panować klimat, który będzie mu bliski i przyjazny. Jeśli nasza dorastająca pociecha interesuje się muzyką, pozwólmy jej ozdobić ściany plakatami ulubionych zespołów. Jeśli jednak woli gwiazdy filmowe lub postacie z opowieści fantasy, również możemy znaleźć ich wydrukowane podobizny lub obrazy. Jeśli nie chcemy przyklejać plakatów bezpośrednio do ściany za pomocą taśmy klejącej, zdecydujmy się na ciekawe ramki – będą efektownie wyglądać i łatwo będzie można wymienić ich zawartość. Bo przecież nastolatki często zmieniają zadanie. Niezależnie jednak od idei przewodniej, w wystroju pokoju nastolatka powinien odzwierciedlać się charakter i zainteresowania mieszkającej tam osoby.

Własne cztery kąty

Obok zindywidualizowanego charakteru w wystroju wnętrza, pokój nastolatka musi być także funkcjonalny. Nie może tu zabraknąć wygodnego miejsca do nauki, łóżka czy mebli do przechowywania najróżniejszych szpargałów. Biurko dobrze jest usytuować pod oknem oraz zapewnić w jego pobliżu dostęp do gniazd elektrycznych. I to w możliwie dużej ilości. Przecież nastolatkowie korzystają z komputerów, odtwarzaczy muzyki, smartfonów, a to wszystko trzeba przecież naładować. W pobliżu biurka warto także umieścić dodatkowe szafki czy półki z koszami do przechowywania różnych drobiazgów. Możemy być pewni, że nasze nastoletnie dziecko zapełni je wszystkie swoimi skarbami.

Zastanawiając się nad wyborem łóżka dla nastolatka, warto jest wybrać jakiś składany model. Dzięki temu nastolatek zyska więcej przestrzeni oraz będzie mógł lepiej ją wykorzystać. W pobliżu łóżka warto umieścić dodatkową lampkę czy kinkiet, jeśli nasza pociecha jest molem książkowym.

Aranżując pokój dla nastolatka musimy przede wszystkim podążać za wskazówkami naszego dziecka. Nie warto wybierać dziecku takich mebli i elementów wyposażenia, które wybralibyśmy sami. Jeśli pokój ma być przyjaznym miejscem dla nastolatka, jego aranżacja musi być interesująca i wyjątkowa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monciak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »