Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jak zacząć swoją przygodę z jogą?

Jak zacząć swoją przygodę z jogą?
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety żyjemy w świecie, w którym coraz większa rolę odgrywa nieustanny pośpiech i stres. Nasz organizm narażony jest na niekorzystne konsekwencje takiej sytuacji.

Cierpimy z powodu zmęczenia, braku energii, osłabienia i bólu nadwyrężonego siedzącą pozycją kręgosłupa. Trudno się dziwić, że w takich okolicznościach coraz większą popularność zaczyna zdobywać joga. Jak zacząć ją uprawiać i o czym należy pamiętać na początku?

Sprzęt do jogi

Na szczęście uprawianie jogi nie wymaga posiadania drogiego sprzętu. Ćwiczenia wykonuje się boso, nie musimy więc inwestować w odpowiednie obuwie, tak jak ma to miejsce na przykład przy bieganiu. Warto za to pomyśleć o wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów. Przyda nam się również specjalna mata do jogi, przygotowana do wykonywania tego typu ćwiczeń. Należy pamiętać, że zwykłe, popularne karimaty nie nadają się do ćwiczenia jogi, ponieważ są zbyt śliskie.

Poszukiwania nauczyciela

Kolejnym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego nauczyciela. Znalezienie dobrego nauczyciela jogi ma kluczowe znaczenie, ponieważ to jego umiejętności oraz doświadczenie będą miały największy wpływ na to, czy dobrze opanujemy wszystkie techniki potrzebne do prawidłowego wykonywania pozycji. Zanim zdecydujemy się na konkretną osobę, warto poszukać o niej informacji. Jeśli mamy wątpliwości dobrym rozwiązaniem może okazać się pójście na kilka różnych zajęć, prowadzonych przez inne osoby. Dzięki temu będziemy mogli porównać różne podejścia do nauczania jogi i wybierzemy te, które będzie nam najbardziej odpowiadało.
Zajęcia jogi możemy znaleźć w różnych miejscach - klubach fitness, szkołach jogi lub w różnego rodzaju klubach, które zajmują się promowaniem tego rodzaju aktywności. Wybierając jedno z takich miejsc, poza praktycznymi kwestiami, takimi jak dojazd czy lokalizacja, powinniśmy również zwrócić uwagę na sprawy techniczne, czyli wyciszenie sali oraz jej wyposażenie w różne pomoce przydatne przy ćwiczeniach, takie jak koce, liny czy paski. Ważne jest także to w jak licznej grupie będziemy ćwiczyli i ile osób będzie przypadało na nauczyciela. Oczywiście czym bardziej kameralnie, tym lepiej, ponieważ nauczyciel będzie mógł poświęcić więcej czasu każdej osobie, która bierze udział w zajęciach.
Warto także pamiętać, że kluczem do osiągnięcia dobrych efektów jest systematyczność, jeśli więc chcemy zacząć uprawiać jogę, powinniśmy przynajmniej raz w tygodniu wygospodarować czas na zajęcia. Dzięki temu zauważymy pozytywne działanie ćwiczeń i czas przeznaczony na jogę okaże się doskonałą inwestycją.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zdrowe Poduszki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »