Dom » Wnętrza

Jak zasłonić stary grzejnik w mieszkaniu?

Dla wszystkich miłośników pięknych wnętrz kaloryfery są największym przekleństwem. W większości mieszań są to stare, ogromne, żeliwne grzejniki, z którymi absolutnie nie można nic zrobić.

Niestety ceny estetycznych, nowych kaloryferów, które mają w sobie pierwiastek sztuki są bardzo wysokie i ciężko dostępne na naszym rynku. Mogłoby się wydawać, że po prostu ze starym grzejnikiem trzeba się pogodzić i zwyczajnie zaakceptować jego brzydotę. Jednak wcale tak nie musi być, na ratunek przychodzi wiele rozwiązań, które możemy zrobić sami oraz nowe rozwiązanie, które jest dostępne na rynku od kilku chwil - osłony na kaloryfer.  

 

Błędy przy maskowaniu grzejnika

 

Największym błędem jaki można popełnić przy maskowaniu kaloryfera to zasłanianie go kocami i różnymi innymi materiałami. Przede wszystkim jest to rozwiązanie niebezpieczne. Koc, który długo leży na rozgrzanym do czerwoności grzejniku może się zapalić. Poza tym taki koc szczelnie izoluje dopływ ciepła do pomieszczenia. Zasłanianie grzejników panelami lub szczelną boazerią również nie jest najlepszym pomysłem ze względu na mocną stratę ciepła.

 

Szukasz maskownicy grzejnika? Sprawdź Deeco. 

 

Najlepsze rozwiązania

 

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest przemalowanie kaloryfera na pasujący do pomieszczenia kolor. Jednak czasami taki zabieg może okazać się niewystarczający. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana kaloryfera, jednak wiążę się to ze sporymi kosztami i mozolną przeprawą przez biurokrację. Wymianę grzejnika należy zgłosić i uzyskać zgodę od spółdzielni. Najczęściej również trzeba zapłacić za spuszczenie wody z grzejników w całym pionie oraz za ponowne ich napełnienie. Jest to rozwiązanie dla wytrwałych, którzy mają więcej gotówki w kieszeni. Kolejnym rozwiązaniem jest delikatne maskowanie grzejnika drewnem, jednak należy przy tym pamiętać żeby nie zasłonić szczelnie całej powierzchni grzewczej. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest kupno maskownicy. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, są stworzone z wytrzymałego tworzywa i zapewniają przepuszczalność ciepła. Dodatkowo nie są one tylko praktyczne, również są bardzo estetyczne. Mogą wzbogacić wnętrze o ciekawy dekoracyjny element.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »