Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak zostać gwiazdą sportu w 5 krokach?

Jak zostać gwiazdą sportu w 5 krokach?
Zobacz więcej zdjęć »
Próbowałeś kopać biedronkę, ale nie zawsze trafiała tam gdzie trzeba? Próbowałeś kozłować pomarańczą, ale nie kleiła Ci się do rąk?Próbowałeś przebić przez siatkę, ale często nie siadało?

O piłce nożnej, koszykówce i siatkówce można pisać w zabawny sposób, ale sama gra nie każdemu sprawia aż tyle frajdy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nieprzeciętnie przeciętny

Jeżeli czujesz mocną, wewnętrzną potrzebę uprawiania sportu, natomiast żadna z popularnych dyscyplin nie dostarcza Ci odpowiednio mocnych wrażeń, oznacza to, że masz problem. Zapewne próbujesz swoich sił w wielu sportach, ale w żadnym nie odnosisz spektakularnych sukcesów. Jesteś nieprzeciętnie przeciętny i stojąc na tym rozdrożu dylematów musisz zdecydować, który kierunek obrać. Jeden wybór może zmienić całe Twoje życie.

Szukajcie a znajdziecie

Czy jest sport, w którym bardziej niż genetyczne uwarunkowania, liczy się zapał, serce do gry, chęć szkolenia się i osiągania coraz wyższych celów? Odpowiedź na to pytanie leży zakopana, gdzieś między stadnym pędem, a undergroundowym powiewem świeżości. Futbol Amerykański powoli wyłania się zza mgły sportowej egzotyki, proponując młodym Polakom rozrywkę, wyzwania i coś zupełnie wyjątkowego. Coś, co pozwala im poczuć, że stają się częścią tworzącej się historii.

Suplement życia

Zawodnicy FA zgodnie twierdzą, że wraz z wejściem w ten sport, ich życie przewróciło się o 180 stopni. Zawstydzeni chłopcy o skromnych posturach, stają się pewnymi siebie, silnymi mężczyznami, którzy doskonale wiedzą po co wychodzą na boisko. Wychodzą tam po to aby wydrzeć zwycięstwo swoim przeciwnikom i dadzą z siebie wszystko, żeby to osiągnąć. Takie podejście na treningach i podczas meczów, przekłada się na postawę życiową. Twardy charakter, sumienność i umiejętność współpracy w zespole, to bezcenne cechy człowieka zmierzającego do sukcesu.

Ten pierwszy raz

Mawia się, że najtrudniej jest zacząć. Zanim jednak postawisz pierwszy krok, możesz się do niego przygotować w kilku krokach:

1. Zacznij od podstaw - zacznij biegać, jeździć na rowerze i dużo spacerować. Mocne serce i żelazna kondycja to podstawa, bez względu na to jaką dyscyplinę sportu uprawiasz. Z końskim zdrowiem, w Futbolu Amerykańskim możesz osiągnąć wszystko
2. Zbuduj masę - siła i mięśnie stanowią bardzo ważny element tego sportu. Okres poza sezonem spędza się głównie na siłowni, a w czasie sezonu ćwiczenia na masę są ważnym uzupełnieniem regularnego treningu
3. Zadbaj o paliwo - odpowiednia dieta, bogata w białko, węglowodany, minerały i witaminy wspiera rozwój organizmu i może pomóc chronić stawy, kości oraz mięśnie przed kontuzjami
4. Poznaj zasady - Zasady Futbolu Amerykańskiego są proste i logiczne, aczkolwiek ich poznanie wymaga czasu. Wystarczy obejrzeć na żywo kilka meczów lub znaleźć kilka tutoriali, dostępnych w Internecie. Zdecydowanie polecana jest opcja pierwsza!
5. Odszukaj w swoim mieście drużynę futbolu amerykańskiego i sprawdź kiedy przeprowadzają rekrutację

Co dalej?

Futbol Amerykański nie jest drogim sportem, a trenując w drużynie można nawet liczyć na sprzęt klubowy. Żeby zacząć wystarczy chcieć. Zima, to okres między sezonami, zatem zespoły przebudowują swoje struktury, wzmacniają się i szukają wzmocnień. Wiele osób, szukając nowych wrażeń, znajomości oraz przygód, właśnie teraz trafia na rekrutację do zespołów PLFA (Polska Liga Futbolu Amerykańskiego).

Drzwi są otwarte dla wszystkich! Najlepsza małopolska drużyna - Kraków Tigers szuka wzmocnień i czeka na nowych zawodników.

Jeżeli chcesz dołączyć do tygrysów i grać w najlepszej lidze FA w Polsce, sprawdzaj regularnie fanpage Tigersów: http://facebook.com/KrakówTigers lub http://www.krakowtigers.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mlynarczyk@smartpr.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »