Dom » Ogrody

Jak zrobić łuparkę do drewna?

Jak zrobić łuparkę do drewna?
Zobacz więcej zdjęć »
Łuparka do drewna to świetny sprzęt, dlatego warto dowiedzieć się jak go zrobić.

Jak wiadomo, gotowe drewno kosztuje nie mało, dlatego też warto kupić bądź jak w tym przypadku zrobić łuparkę na własną rękę. Łuparka do drewna pozwoli nam zaoszczędzić niemałą sumę, którą wydajemy na gotowe drewno.

W tym artykule dowiesz się jak zrobić łuparkę do drewna.

Do wykonania łuparki do drewna hydraulicznej potrzebujemy:

 

  • Pionowej ramy
  • Hydraulicznego podnośnika
  • Noża
  • Sterownika
  • Elektrycznej siłowej instalacji

Łuparka hydrauliczna jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w warunkach domowych. Jej wykonanie jest bardzo proste, ponieważ w odróżnieniu od bardziej profesjonalnych ma ona o wiele mniej funkcji. Łuparki hydrauliczne są bardzo proste w obsłudze i niezawodne. Za pomocą takich łuparek możemy porąbać sporą ilość drewna w bardzo krótkim czasie. Silnik może pracować na benzynie bądź oleju napędowym. Majsterkowicze, którzy nie mają sporego doświadczenia, w budowaniu konstrukcji, mogą spędzić wiele dni na stworzeniu łuparki, natomiast ci bardziej doświadczeni, którzy znają się na projektowaniu, za pomocą rysunku mogą stworzyć ją nawet w kilka dni.

Jak zrobić łuparkę do drewna?

W pierwszym kroku musimy dobrać odpowiednią ramę i umieścić ją na dolnej części przygotowanej platformie, w następnym kroku musimy podstawić prosty samochodowy podnośnik. Co do ramy to jej szczyt musi być dzielony. Chcąc stworzyć bardziej złożony przyrząd, będziemy potrzebować podnośnika hydraulicznego. Ustawiony jest na mobilnym bądź na stacjonarnym stojaku. Na drugiej krawędzi stojaka montujemy regulowany nóż w kształcie ostrza. Jego zamontowanie w taki sposób pozwoli na to, aby można było go zamontować w innej pozycji, dzięki temu w przyszłości będziemy mogli rąbać drewno o różnej wielkości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »