Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Jak zwiedzać Wrocław?

Jak zwiedzać Wrocław?
Zobacz więcej zdjęć »
Przewodniki pełne są opisów na temat tego, co ciekawego można zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska. Rzadko jednak zajmują się kwestią swobodnego podróżowania po mieście. W jaki sposób można zwiedzać Wrocław?

Wrocław jest jednym z największych polskich miast, dlatego też jego zwiedzanie należy dobrze zaplanować, by uniknąć rozczarowania wywołanego ominięciem jakiegoś ciekawego miejsca. Dobry plan pozwoli na optymalizację czasu w taki sposób, by cała wizyta przebiegła bez większych problemów. Poza samym zwiedzaniem koniecznie trzeba uwzględnić również rodzaj przemieszczania się pomiędzy interesującymi zabytkami.

Najpopularniejszą formą przemieszczania się jest oczywiście spacer. Wrocławskie zabytki w dużej mierze skupione są wokół rynku, dzięki czemu nie ma konieczności szukania innego środka transportu. Bez trudu w kilka lub kilkanaście minut można dotrzeć do wielu interesujących pod względem historycznym miejsc, jak choćby gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, budynek Ossolineum, a także dotrzeć na Ostrów Tumski, słynną enklawę kościołów, na czele z wrocławską archikatedrą pw. św. Jana Chrzciciela.

Niewielki problem może zaistnieć w chwili, gdy postanowimy dotrzeć do Hali Stulecia i wrocławskiego zoo. W tym wypadku można również dotrzeć na miejsce pieszo, niemniej jednak warto pamiętać, że zajmuje to dość sporo czasu, z reguły nawet kilkadziesiąt minut. Stąd też warto rozejrzeć się za jakimś innym środkiem komunikacji. Pod tym względem w stolicy Dolnego Śląska jest naprawdę duży wybór. Tramwaj lub autobus nie jest złym rozwiązaniem, spora liczba linii kursuje w tamtym kierunku, zatem nie ma większego problemu z dotarciem na miejsce i z powrotem.

W okresie wiosenno-letnim można również rozważyć wypożyczenie roweru miejskiego. Duża liczba ścieżek rowerowych sprawia, że zwiedzanie jest przyjemne, ponadto pozwala na odrobinę dobrego dla zdrowia ruchu. Ładna pogoda może też zachęcać do rejsu statkiem białej floty. Kursy po Odrze posiadają tak pomyślane trasy, by bezproblemowo dotrzeć do najciekawszych miejsc w mieście.

Niezależnie od tego, w jaki sposób chcemy zwiedzać stolicę Dolnego Śląska, noclegi w atrakcyjnych cenach można bez trudu znaleźć w ofercie jaką posiadają apartamenty wrocławskie.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »