Firma » Praca

Jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę?

Jesteś studentem i chcesz bez większych problemów wkroczyć na rynek pracy. Zobacz sposoby na zwrócenie na siebie uwagi pracodawcy.

Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia jakie kompetencje powinna mieć osoba na Twoim wymarzonym stanowisku. Pomogą Ci w tym portale z ofertami pracy. Ułóż listę kompetencji, które powinieneś nabyć. Jak możesz je zdobyć? Czas przejść do konkretnych działań.

 

Członkostwo w organizacji studenckiej wzbogaci Twoje CV

Zdobądź doświadczenie w danej branży już podczas studiów. Przystąp do organizacji studenckiej. Już sam proces rekrutacji oswoi Cię z rynkiem pracy, ponieważ w większości z nich przebiega on tak, jak w dużych firmach tzn. rozmowy kwalifikacyjne, zadania grupowe itp.

Organizacje oferują doświadczenie w takich dziedzinach jak: marketing, HR, fundaraising  czy finanse. Do wyboru masz te o profilu ogólnym, takie jak: AIESEC, SFBCC, AEGEE, ESN oraz NZS, a także te zrzeszające studentów konkretnych kierunków jak np. ELSA-prawo, IFMSA- medycyna, PTSS- stomatologia.

 

Pomagaj w organizacji różnych przedsięwzięć

Co roku Juwenalia, Szlachetna Paczka, czy organizatorzy różnych eventów szukają wolontariusz do organizacji swojego wydarzenia. Tam również zdobędziesz cenne doświadczenie.

 

Zacznij działać w swojej wymarzonej firmie

Nawiąż kontakt z daną firmą już podczas toku edukacji. Wiele z większych korporacji ma program ambasadorski, podczas którego reprezentujesz firmę wśród studentów, jednocześnie zapoznając się z panującymi w niej zasadami. Często ambasadorstwa bywają płatne. Można  w ich trakcie korzystać z darmowych szkoleń prowadzonych przez specjalistów, czy wyjazdów integracyjnych, które sponsoruje firma. Zdarza się, że ambasadorzy mają także finansowane bilety komunikacji miejskiej, a i oczywiście mnóstwo gadżetów firmy.

Kolejną opcją są programy praktyk letnich czy staże, podczas których zdobywasz doświadczenie w danej dziedzinie.www.facebook.com/justyna.tuchlinska.

 

Założ konto na GoldenLine i LinkedIn

Portalach, w których możesz stworzyć swoje wirtualne CV, a pracodawcy mogą je przeglądać. Nie wykluczone, że zaczepi Cię jakiś rekruter.

 

Zarejestruj się na pracuj.pl i infopraca.pl

Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Wybierasz interesujące Cię obszary, region i otrzymujesz powiadomienia, gdy pojawia się w nich praca.

 

I to by było na tyle. Powodzenia w budowaniu ścieżki swojej kariery.

 

Justyna Tuchlińska

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Justyna Tuchlińska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »