Dom » Wnętrza

Jak zwiększyć wartość mieszkania?

Jak zwiększyć wartość mieszkania?
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz sprzedaż mieszkania lub domu? Warto zapoznać się z kilkoma radami, które jeszcze przed sprzedażą pomogą zwiększyć wartość nieruchomości.

Każda  nieruchomość - dom czy mieszkanie przedstawia określoną wartość materialną. W wielu przypadkach na pozór te same mieszkania mogą kształtować się w zupełnie innych przedziałach cenowych. Warto zatem bardziej zagłębić się w aspekty, które są w stanie decydować o cenie mieszkania.

Typowymi elementami, które są w stanie nakreślić nam ramy cenowe naszej nieruchomości – mieszkania są np. lokalizacja, metraż, kondygnacja, okolica – jej rodzaj. Można jednak spotkać się z sytuacją, w której to zwiększenie wartości mieszkania uzyskamy poprzez inwestycję w nasze „cztery kąty”. Właśnie dzięki odpowiednim zabiegom jesteśmy w stanie znacznie podnieść wartość mieszkania.

Najczęściej inwestycja opiera się na remoncie, umeblowaniu, dekoracji. Gdy mówimy o remoncie warto skupić się na takich aspektach jak moda, ciekawe wzornictwo czy też materiały wysokiej jakości. Przykładem może być wysokiej jakości stolarka okienna, nie plastikowa - lecz drewniana, albo parkiet z dobrej jakości drewna zamiast tanich paneli. Tymi działaniami jesteśmy już w stanie podwyższyć wartość naszego M. Nie można jednak zapominać np. o ścianach. Gładzie czy niebanalne kafelki w łazience mają wpływ na wartość nieruchomości. Stara tapeta na ścianach nie będzie za pewne naszym atutem gdy przyjdzie nam sprzedać mieszkanie. Za to jednym z najszybszych i najbardziej efektownych metod aranżacji wnętrz są fototapety na wymiar. To właśnie one pozwalają nam wprowadzić odpowiedni klimat do każdego pomieszczenia z osobna, są przy tym eleganckie i bardzo konkurencyjne w stosunku do niezawsze ciekawie wyglądających tapet. Warto jeszcze wspomnieć o oświetleniu. Lampy czy żyrandole w chwili obecnej powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również winny sprawować rolę ciekawego elementu dekoracyjnego podnoszącego prestiż mieszkania.

Materiał dostarczył
Sklep internetowy - Fototapety FOTEKSRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

foteks

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »