Dom » Budownictwo

Jaką grubość powinno mieć ocieplenie ze styropianu?

Jaką grubość powinno mieć ocieplenie ze styropianu?
Zobacz więcej zdjęć »
Budowa domu wiąże się z wieloma decyzjami kluczowymi dla przyszłych domowników. Podjęcie słusznej decyzji może zaważyć o tym, czy lokatorzy i osoby przebywające w budynku będą czuły się w nim dobrze, czy też ciągle będą odczuwać dyskomfort. Zwłaszcza, gdy decyzja dotyczy elementów ocieplenia.

Zdaniem ekspertów z firmy Termo Organika - wiodącego producenta materiałów izolacyjnych i chemii budowlanej, jednym z najważniejszych wyborów przed jakimi stajemy podczas ocieplania jakiegokolwiek obiektu, jest wybór styropianu. Należy wiedzieć, jaki styropian na ocieplenie domu będzie najlepszy. Odpowiadając sobie na pytanie, jaką grubość powinno mieć ocieplenie ze styropianu, należy wziąć pod uwagę m.in. rodzaj materiału, z jakiego wykonane są ściany oraz ich grubość.

Innej grubości izolacji będziemy potrzebować do ocieplenia ścian trójwarstwowych, a innej dla tych wykonanych z pojedynczej warstwy cegieł. Rodzaj i grubość, jaką powinno mieć ocieplenie ze styropianu, który jest głównym elementem kompletnego systemu ociepleń, powinna być dokładnie wyliczona. Prawidłowo wykonane ocieplenie ścian budynku przyniesie coroczne oszczędności na ogrzewaniu w zimie oraz poprawi komfort jego użytkowania w lecie.

Na swojej stronie internetowej specjaliści z firmy Termo Organika udostępnili kalkulator współczynnika przenikania ciepła (http://termoorganika.pl/kalkulator-wspolczynnika-u-przegrody) –  narzędzie, dzięki któremu łatwo i szybko można wyliczyć wymaganą grubość płyt styropianowych w zależności od rodzaju przegrody i materiałów, z jakich jest wykonana.

Przy doborze styropianu powinniśmy zapoznać się z rodzajami styropianów, jakie są oferowane na rynku. Coraz większą popularnością cieszy się styropian grafitowy, o dużo lepszych właściwościach izolacyjnych. Grafitowe płyty styropianowe mają prawie o 30 % mniejszy (czyli korzystniejszy) współczynnik przenikania ciepła od standardowego (białego) styropianu, co ma bezpośredni wpływ na grubość potrzebnej izolacji. W miejscach, gdzie nie chcemy tracić użytkowej powierzchni (np. balkony) powinniśmy zastosować styropian o lepszych parametrach, aby uzyskać takie samo ocieplenie, przy zastosowaniu cieńszej warstwy izolacji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PromoTraffic

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
WYKORZYSTANIE SPORTU W PRZECIWDZIAŁANIU AGRESJI RÓWIEŚNICZEJ
Klub komiksowy #2: Szalone komiksowe crossovery | Księgarnia Empik
Za 5 dni:
Po słowie #2: Marek Bieńczyk | Księgarnia Empik
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »