Technologie » Komputery

Jaka jest najlepsza droga do chmury?

Nie istnieje jedno uniwersalne podejście do wdrożenia chmury – tłumaczy David Hobson, dyrektor ds. rozwoju w Oracle.

Zdolność przedsiębiorstwa do wprowadzania zmian organizacyjnych zależy od wielu czynników. Jakość zarządzania, kultura i struktura organizacyjna oraz dotychczasowa infrastruktura informatyczna mogą ułatwiać lub utrudniać ten proces. Ze względu na istotne zmiany rynkowe zachodzące obecnie we wszystkich branżach umiejętność nie tylko zarządzania zmianami, lecz także decydowania, gdzie i kiedy je wprowadzać, jest niezbędna do utrzymania się na rynku. A ponieważ przedsiębiorstwa są coraz bardziej uzależnione od informatyki, obszar ten odgrywa coraz większą rolę podczas takich przekształceń.
 
Przedsiębiorstwa potrzebują infrastruktury informatycznej, która pozwoli im dostosowywać się do wciąż ewoluujących warunków rynkowych, oraz strategii, w której możliwe są zmiany oraz proaktywne doskonalenie modelu biznesowego. A to z kolei prowadzi nas do chmury oraz roli, jaką może ona odegrać w osiągnięciu tych celów. Obecnie nie ma już wątpliwości, że technologie chmurowe pomagają firmom standaryzować procesy i zmniejszać złożoność. W związku z tym większość przedsiębiorstw nie zastanawia się nad tym, czy przejść do chmury, tylko kiedy tego dokonać.
 
Nie istnieje jedno uniwersalne podejście do wdrożenia chmury. Niektóre firmy potrzebują całkowitej transformacji obejmującej większość działów, podczas gdy dla innych lepszym rozwiązaniem będzie stopniowa modernizacja. Podejście stopniowe może dobrze się sprawdzić w odniesieniu do konkretnego działu lub starego procesu zidentyfikowanego jako słaby punkt, który wymaga usprawnienia lub udoskonalenia jako kluczowy element szerszego procesu. Całościowe przekształcenia są natomiast wskazane wtedy, gdy przedsiębiorstwo ma większe potrzeby. Są one bardziej skomplikowane, ale na ogół pozwalają na wprowadzenie szerszych i bardziej fundamentalnych zmian.
 
Wiele firm wdraża chmurę z nastawieniem: „Chcemy zmodernizować wszystko”, ale takie podejście nie zawsze się sprawdza. Na początku organizacja powinna odpowiedzieć sobie na takie pytania, jak: „Od czego chcemy zacząć? Jakie są najważniejsze warstwy? W jakiej kolejności chcemy przeprowadzić migrację? Czy istnieją jakieś współzależności?” Odpowiedzi na te pytania będą inne dla każdej firmy, ale po ich sformułowaniu przedsiębiorstwo będzie gotowe do tego, aby określić swoją idealną drogę do chmury.
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »