Dom » Ogrody

Jaki basen kupić i gdzie go ustawić?

Basen w ogrodzie kiedyś kojarzył się z luksusem. Dzisiaj, kiedy w handlowej ofercie mamy bardzo szeroki wybór basenów naziemnych nie jest to już postrzegane w takich kategoriach.

Basen w ogrodzie jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem – to świetny pomysł na radzenie sobie z upałami. Korzystają z niego dzieci i dorośli.

Typy basenów

Wybór odpowiedniego modelu jest podyktowany rozmaitymi przesłankami. Bierzemy pod uwagę powierzchnię ogrodu, liczbę użytkowników, wiek dzieci, nasze możliwości finansowe etc. Dla najmłodszych pociech najodpowiedniejszy będzie płytki basenik dmuchany, jeśli jednak szukamy czegoś, co będzie przydatne dla całej rodziny, bierzemy pod uwagę modele rozporowe bądź ze stelażem. Basen rozporowy kształtu zaczyna nabierać dopiero wówczas, kiedy zostanie napełniony wodą – woda napiera na ścianki, dzięki czemu uzyskuj one pożądaną formę. Łatwo się je rozkłada (chociaż oczywiście wymaga to nabrania wprawy). Baseny ze stelażem są większe i głębsze, ich konstrukcja jest już nieco bardziej skomplikowana. Są stabilne i wytrzymałe, jednak kosztują więcej niż modele rozporowe.

Miejsce na basen

Decydując się na basen w ogrodzie, konieczni powinniśmy wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Musi być ono nasłonecznione, chociaż warto pokusić się o ochronę przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Przyda się zatem jakiś daszek bądź parasol ogrodowy. Basen należy ustawiać możliwie jak najdalej od drzew i krzewów, ponieważ liście i gałęzie będą mocno zanieczyszczać wodę. Rzecz jasna nie ma prawa się on znajdować w sąsiedztwie elektryczności. Nie jest zalecane ustawianie basenu bezpośrednio na podłożu, gdyż jego dno może ulec uszkodzeniu. W sprzedaży są dostępne specjalne maty. Z powierzchni należy usunąć wszelaki kamienie etc., powinna ona zostać wyrównana. Przy napełnianiu basenu rozporowego od razu trzeba zadbać o to, by wyrównywać na jego dnie wszelakie pojawiające się fałdki itp. Im więcej wody w nim będzie, tym trudniej będzie to zrobić – w szczególności przy dosyć dużych fałdach.

Autor: http://ogrodosfera.pl/baseny-ogrodowe

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zypolek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »