Rozrywka i wypoczynek » Święta

Jaki prezent wybrać dla mężczyzny na święta?

Jaki prezent wybrać dla mężczyzny na święta?
Zobacz więcej zdjęć »
Boże Narodzenie postrzegano niegdyś przez pryzmat przysłów. Warto zapamiętać jedno z nich – Jakiś we Wigilię, takiś cały rok – aby właściwie przygotować się na ten dzień i nawet w kwestii prezentów nie iść na skróty. O czym na gwiazdkę marzą mężczyźni? Ucieszą się z profesjonalnego zestawu narzędzi.

Zdecydowanie łatwiej wybiera się upominki dla przedstawicieli tej samej płci, którą reprezentujemy. Nie raz na pewno każda kobieta miała zagwozdkę, co zakupić dla męża, taty czy dziadka. Trudności spowodowane są również brakiem czasu. Często, mimo szczerych chęci, w natłoku obowiązków wybieranie prezentów zostawia się na ostatnią chwilę. Zmęczenie świąteczną bieganiną, której towarzyszy bezsilność, powoduje że tuż przed świętami zmierzamy do drogerii, aby po raz dziesiąty z rzędu wybrać gotowy zestaw kosmetyków, owinięty fikuśną wstążką – jeden dla taty, a drugi dla męża. Czy to właściwa droga? Warto każdy upominek spersonalizować. Tak jak wspaniałym prezentem dla pań zazwyczaj są kosmetyki, tak doskonałym upominkiem dla mężczyzny – narzędzia.

Miłe niespodzianki

Okres przedświąteczny to pracowity, ale przy tym również niezwykle radosny czas, który spędzamy zazwyczaj na kompletowaniu okolicznościowych zakupów, porządkach czy aranżowaniu domu. Elementem świątecznej obyczajowości jest również obdarowywanie bliskich prezentami. Rytuał ten odnosi się do kultu św. Mikołaja, biskupa diecezji Bari we Włoszech, który słynął z ogromnej wrażliwości na problemy innych – rozdawał szczodrze potrzebującym wszystko, co posiadał. Postać została przyswojona przez kulturę masową i dzisiaj nie ma już chyba ani jednej osoby na świecie, która by jej nie znała. W Polsce tradycja obdarowywania prezentami jest dość świeża, sięga zaledwie XIX wieku. W prezentach największą frajdę sprawia przede wszystkim uszczęśliwianie innych. Nawet drobiazg, odpowiednio sprofilowany do danej osoby, może być przyczyną wielkiej radości. Natomiast nietrafiony upominek to powód do równie potężnego rozczarowania. Na obdarowującym leży zatem całkiem spora odpowiedzialność. Jak sprostać temu wyzwaniu?

Dobry plan

Przede wszystkim nie należy odkładać zakupów na ostatnią chwilę – pośpiech jest zazwyczaj złym doradcą. Dlatego warto już wcześniej dokładnie przeanalizować potrzeby osób, którym chcemy coś wyjątkowego sprezentować. Poświęcony czas na ten swoisty rekonesans nigdy nie jest stracony. Wiedza, którą uzyskamy przyda się przy wybieraniu odpowiedniego upominku. Tylko wówczas będzie on prawdziwie wyrazem naszej sympatii, przywiązania czy miłości. To przecież najlepszy sprawdzian znajomości. W poszukiwania musi być bowiem włożony pewien trud, który okazuje się tak naprawdę słodkim wysiłkiem, gdy widzimy zadowolenie w oczach drugiego człowieka. Dobrze dobrany prezent doskonale zastąpi nawet najbardziej wyszukane słowa. – To esencja, która spaja w jedno: kocham, szanuję, cenię i troszczę się. Tak można najprościej wyrazić swoje uczucia. Dlatego warto spojrzeć na to wyzwanie bardziej niekonwencjonalnie – podpowiada Joanna Woźniak, reprezentująca firmę Profix, oferującą wysokiej jakości narzędzia ręczne Proline, elektronarzędzia Tryton oraz odzież roboczą Lahti Pro. Kluczem do sukcesu jest wczucie się w osobę obdarowywaną. A często zamiast tego pod choinkę w piękny papier pakujemy własne marzenia i oczekiwania. – Doskonałym prezentem dla mężczyzny, nie są zazwyczaj, jak mogłoby się wydawać kobietom, perfumy od Diora, ale porządny zestaw narzędzi. To przydatny upominek, dzięki któremu możemy poczuć się jeszcze bardziej męsko przy swojej partnerce. Zyskujemy wówczas atrybut „złotej rączki”, która swojej pani przychyli nieba, da jej poczucie bezpieczeństwa. Zwyczajnie lubimy imponować zaradnością naszym towarzyszkom życia – dodaje Artur Wiśniewski, Zastępcę Dyrektora ds. Sprzedaży na Rynku Tradycyjnym.  

Majsterkowanie – bastion męskości

Mężczyźni majsterkowanie mają we krwi. Od wieków uważane jest za typowo męskie hobby, które budzi podziw u kobiet. „Bakcyla łapie się” zazwyczaj już w dzieciństwie, podpatrując tatę czy dziadka przy pracach domowych. – Męska fascynacja samochodami i narzędziami wydaje się często kobietom niezrozumiała i nic w tym dziwnego – inaczej patrzymy na świat, w związku z tym mamy inne potrzeby. Nie bez znaczenia są również przypisywane obu płciom odmienne role kulturowe – mówi Joanna Woźniak. Zdarza nam się narzekać, że mąż cały wolny czas spędza w warsztacie, a to przecież przynosi znacznie więcej pożytku niż siedzenie przy telewizorze. Doceniamy ten spryt dopiero, gdy coś w domu wymaga naprawy, a nasz luby doskonale sobie z tym poradził. Narzędzia, jak się okazuje mogą być znakomitym prezentem. Jednak jeśli ten świat wydaje nam się zupełnie obcy, a chcemy sprawić przyjemność swojemu mężczyźnie, w kwestii idealnego upominku możemy poradzić się taty, przyjaciela bądź podpytać sprzedawcy w sklepie. – Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór 22-calowej skrzynki narzędziowej Proline w komplecie z nożykiem z łamanym ostrzem – radzi Artur Wiśniewski. Wiele rodzin praktykuje również świąteczne składki na prezenty dla poszczególnych jej członków. – Ze względu na znacznie bogatszy budżet można wówczas połakomić się na bardziej wyszukane i kosztowne upominki, takie jak uniwersalne zestawy porządnych narzędzi. np. kluczy oczkowo-płaskich oraz imbusowych czy 92-elementowego komplet nasadek i kluczy z rękawicami warsztatowymi – można je z powodzeniem wykorzystać do skręcania metalowych regałów, naprawy roweru, przy serwisowaniu kosiarki lub wymianie koła w samochodzie. Inny pomysł to komplet wkrętaków również marki Proline, które ułatwią pracę w domowym warsztacie – podpowiada ekspert.

Pełne symboliki święto Bożego Narodzenia ma w sobie szczególną magię. Chociaż dla niektórych może to być wyłącznie sentyment z dzieciństwa, to tkwi w nim coś znacznie głębszego – chęć uszczęśliwiania innych. Robimy to nie tylko dobrym słowem czy uczynkiem, lecz także wręczając prezenty swoim bliskim. Wymarzone narzędzia i całus – czy trzeba czegoś więcej, żeby zrobić frajdę mężczyźnie?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »