Motoryzacja » Samochody

Jaki środek transportu wybrać podczas zimowych ferii?

Jaki środek transportu wybrać podczas zimowych ferii?
Zobacz więcej zdjęć »
Sezon urlopów zimowych trwa w pełni. Polacy rozpoczęli wyjazdy w różne zakątki Polski i świata. Od Tatr, przez Czechy, Austrię, Szwajcarię i Francję.

Dla niektórych zaplanowanie podróży może okazać się prawdziwą drogą przez mękę. Firma Avis – jedna z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów podpowiada, jak dojechać do celu podróży, aby nie stracić chęci do wypoczynku.

Samochód

Autem dojedziemy praktycznie wszędzie. Cała rodzina lub grupa znajomych może się zapakować i być w pewien sposób niezależna, bo tylko my planujemy sobie całą podróż. Nie musimy się obawiać, że spóźnimy się na pociąg lub towarzystwa niesympatycznego sąsiada z przedziału. Jazda na ferie zimowe samochodem może być opłacalna, jeśli koszty podzielimy na większą liczbę, przykładowo, czterech pasażerów. Lecz co zrobić, gdy nasz samochód nie jest w pełni sprawny, bądź zbyt mały by zmieścić wszystkich chętnych na zimowe wojaże? Idealnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie samochodu, który spełnia nasze oczekiwania.

Wynajem auta z renomowanej wypożyczalni, np. Avis, daje gwarancję, że samochód, którym pojedziemy na urlop jest sprawny technicznie i ma ważne wszystkie przeglądy. Ponadto jego wyposażenie zapewni nam komfort podczas jazdy. Gdy wyjeżdżamy z małymi dziećmi możemy wypożyczyć dla nich foteliki, a żeby precyzyjnie dotrzeć do obranego celu możemy poprosić
o nawigację o ile nie jest ona dostępna w wyposażeniu samochodu. Jeśli temperatura jest bardzo niska i przewidujemy pobyt w miejscu gdzie wystąpiły opady śniegu warto wypożyczyć także łańcuchy na koła.

Kolejnym ważnym krokiem jest poznanie okolicy, którą planujemy zwiedzieć. Korzystając
z map onlinowych możemy w prosty sposób oszacować, jak daleko od siebie położone są miejsca, które będziemy zwiedzać, ile dziennie kilometrów będziemy pokonywać samochodem itd. Dodatkowo na Google Earth można podejrzeć, jaki jest stan dróg, co pozwoli nam oszacować, ile czasu zajmie podróż, a tym samym na jak długo planujemy wypożyczyć samochód oraz jaki model auta będzie dla nas odpowiedni. Wybierając się w góry dobrym
rozwiązaniem będzie SUV – na tyle wszechstronny, by zapewnić komfort podróżnym oraz pewność jazdy kierującemu pojazdem. SUV pokona przeszkody w postaci nierównej lub oblodzonej nawierzchni tak, jak zrobiłby to samochód terenowy. Niektóre z aut posiadają bagażnik na dachu lub dodatkową przestrzeń na niewymiarowy bagaż (narty, deski snowboardowe) po złożeniu foteli. W ofercie Avis dostępny jest m. in. Nissan Qashqai – doskonały na rodzinne podróżowanie przede wszystkim ze względu na swoją przestronność i wygodę podróżowania. Ten rodzinny crossover idealnie sprawdzi się w górzystym terenie.

Pociąg

Jazda pociągiem na ferie ma wiele zalet. Podróż jest bezpieczna. Znudzone dzieci mogą chodzić po pociągu, istnieje możliwość zjedzenia ciepłych posiłków w dowolnym momencie. Wiele państw ma dobrze rozbudowaną sieć kolejową, przykładowo, do stolicy Austrii jeżdżą bezpośrednie pociągi
z Warszawy i Krakowa. Jednak niewątpliwą wadą takiego rozwiązania jest trudność z dotarciem bezpośrednio do ośrodka narciarskiego, dlatego warto wziąć pod uwagę wypożyczenie samochodu na miejscu. Takie rozwiązanie może okazać się tańsze, niż na przykład podróż w Alpy w dwie osoby własnym autem.

Samolot

Dla kogoś, kto nie liczy się zbytnio z wydatkami, a także ma ograniczony czas, który może przeznaczyć na wyjazd, najlepszą propozycją będzie lot samolotem. W chwili obecnej to jeden
z najszybszych sposobów na dotarcie do prawie każdego miejsca, choć koszty biletów są stosunkowo wysokie. Sama podróż ze względu na czas i warunki podróży jest mało męcząca dla organizmu, można więc niemal natychmiast rozpocząć aktywnie spędzać czas bez konieczności odespania męczącej podróży.
Decydując się na podróż samolotem, również często najlepszym rozwiązaniem okazuje wynajem samochodu w miejscu pobytu - biura wynajmu renomowanych wypożyczalni są zazwyczaj dostępne bezpośrednio na lotniskach. Wypożyczalnie Avis mieszczą się na głównych lotniskach i w innych dogodnych miejscach, takich jak dworce kolejowe czy centra miast. Łącznie firma posiada 5 500 oddziałów w 165 krajach.

Sprawdź, jak obniżyć koszty wynajmu.

Poluj na promocje. Największe wypożyczalnie bardzo cenią sobie lojalność swoich klientów
i oferują specjalne programy pozwalające osiągnąć zniżki i rabaty – nie tylko na kolejne skorzystanie z ich usług, ale również na ofertę firm partnerskich, jak np. hotele, czy linie lotnicze. Pamiętaj o tym, że im wcześniej zarezerwujesz swój pojazd, tym większą otrzymasz zniżkę. Na przykład Avis
oferuje wynajem przez 7 dni w cenie wynajmu 5-dniowego. Ponadto im wcześniejsza rezerwacja, tym większy wybór pojazdów.

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Weber Shandwick

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Ed_k 2017-03-19 15:43:05

    swego czasu skorzystałem z wynajmu w Panek i nie żałuję wyboru. Doskonale zorganizowana wypożyczalnia, która nadaje się świetnie tak na krótkie, jak i na nieco dłuższe terminy wynajmu.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »