Dom » Wnętrza

Jaki stół wybrać do salonu w stylu loft?

Mieszkanie typu loft jest tak charakterystyczne, że nieumiejętne jego urządzenie będzie skutkowało wrażeniem chaosu. Jednym z głównych mebli w tego typu wnętrzu jest stół – na jaki się zdecydować i co wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego?

Oferta deweloperów oferujących lokale w stylu loft jest coraz bardziej bogata. Moda na przestronne wnętrza przystosowane do funkcji mieszkalnych wzięła się z Zachodu, gdzie ulegała przeobrażeniu architektura poprzemysłowa. Cechy wyróżniające mieszkań w starych halach fabrycznych, magazynach, szpitalach czy koszarach to olbrzymia przestrzeń, obecność dużych okien sięgających często poziomu podłogi, wyeksponowana obecność we wnętrzach oryginalnych detali architektonicznych i wykorzystanie zastanych materiałów, zaadaptowanych do nowych, mieszkalnych warunków.

Styl loftu jest chłodny i wyniosły, a ascetyzm wnętrza jest podkreślony nieprzypadkowym doborem pojedynczych przedmiotów, mebli i dekoracji. Służą temu wykorzystane materiały do wykończenia ścian i podłóg, które nie mają wiele wspólnego z przytulnością i leniwie przelewającym się, ciepłym pluszem. Widoczne za to są beton, szkło, surowe drewno i cegła. Tego typu otoczenie wymaga przemyślanego doboru mebli i nie każdy stół będzie pasował do przestrzeni zaaranżowanej jako loft.

Na myśl przychodzi od razu stół ze szkła, który z racji swojej masywności i użytego do wytworzenia materiału jak żaden inny pasuje do stylu industrialnego. Jeśli we wnętrzu loftu mamy sporą, odkrytą przestrzeń i chcielibyśmy ją nieco zapełnić, przezroczysty stół ze szkła nie spełni tego zadania, w tym wypadku powinniśmy zdecydować się na zbudowany z innego materiału.

W tym wypadku możemy zdecydować się na drewno. Sporych rozmiarów mebel z pewnością przyciągnie spojrzenia jako pierwszy i od niego zacznie się wzrokowe ocenianie przestrzeni, dlatego powinien być wykonany i wykończony z pieczołowitością. Jeśli wnętrze, w którym stoi, jest urządzone zgodnie ze sztuką (beton, szkło, cegła), nie będą pasowały zaokrąglenia stołu na rogach. Najlepiej, żeby miał nieskomplikowany kształt, był niemal surowy. Jeśli będzie pomalowany na biały kolor, rozjaśni przestrzeń, w której został umieszczony. Na tego typu ozdobie mieszkania szczególnie okazale się będzie prezentować serwis obiadowy, który, gdy tylko goście zasiądą za stołem, wypełni się pachnącymi daniami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ggraper

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »