Firma » Finanse

Jaki wpływ na efektywność zmian ma reguła 72 godzin?

Reguła 72 godzin to jedną z najważniejszych reguł w kwestii wprowadzania zmian w życiu. O co chodzi? Jeżeli chcesz poczynić jakieś kroki w kierunku zmian i podejmiesz je w ciągu 72 godzin od podjęcia decyzji, pojawienia się pomysłu, masz 99% szans na to, że coś się zmieni.

Po 72 godzinach prawdopodobieństwo to maleje, a Ty zaczynasz prokastrynować, czyli odkładać decyzje i działania na później. Wówczas zmiana nie jest już prosta do zainicjowania, a Ty musisz walczyć ze swoją prokastrynującą podświadomością o działanie. Nie mówiąc już o tym, że odkładanie rzeczy na później powoduje stres, który nawet w minimalnych ilościach programuje nasz organizm tak, że po jakimś czasie odpychamy od siebie samą inicjatywę zmiany, ponieważ myśl o niej wywołuje w nas stres. Większość z nas ma taką tendencję do odkładania rzeczy „na jutro” zamiast podejmowania działań natychmiast. Potem bardzo często żałujemy swoich decyzji, gdy jest już na zmianę za późno. Rzecz polega na tym, żebyś wiedział czego chcesz, jaki masz cel i co chcesz konkretnie zmienić oraz uparcie i w sposób zorganizowany do tego celu dążył.

Założony przeze mnie Klub Bogatego Rentiera jest po to, żeby zbierać ludzi, dawać możliwość spotykania się oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Dlatego właśnie dwa razy w roku zapraszam na spotkanie wszystkich inwestorów. Przygotowujemy formułę spotkania, czuwamy nad programem i merytoryką, ale chęć działania należy do ciebie. Każdy uczestnik spotkania ma za sobą inną drogę i bardzo ważne jest, aby umieć z doświadczeń innych korzystać w sposób świadomy i przemyślany. Dlatego warto na tych spotkaniach też rozmawiać z tymi ludźmi, którzy są już krok dalej od ciebie, mają inne nastawienie. Dla nich inwestycja trwa kilkanaście lat – co za tym idzie, ich doświadczenia są inne o twoich.

Obecnie na spotkaniach odnotowujemy frekwencję na poziomie aż 80-85% dlatego, że to są ludzie wyselekcjonowani, którzy już podjęli konkretne decyzje i zaczęli działania. Klub jest wsparciem. Jest w stanie odeprzeć ataki tych, którzy stoją w miejscu, a nawet się cofają. W grupie zawsze jest łatwiej, a do tej grupy zapraszamy tylko wyselekcjonowanych, którzy naprawdę tych zmian w swoim życiu chcą. Wówczas dopiero wiemy dokładnie, że ten mentoring ma sens i że nasze działania nie trafiają w próżnię.  Zawsze powtarzam: Cokolwiek robisz, rób to efektywnie.

Dwa razy w roku robimy te spotkania mentoringowe bezpłatnie dla tych, którzy się zakwalifikowali do klubu, czyli tych, którzy umieją płacić sobie – rzeczywiście oszczędzają i chcą mądrze inwestować. Pamiętaj, że jednego dnia będziesz potrzebował tych środków. Jeżeli dzisiaj masz pieniądze, to masz dwa wyjścia: albo je zaoszczędzisz albo wydasz. Najważniejsze? Najpierw musisz zaoszczędzić, a potem możesz zacząć wydawać. Pamiętaj, jeżeli chcesz cokolwiek zmienić, zastosuj regułę 72 godzin. Później następuje wejście w inne towarzystwo, kontakt z tymi ludźmi, którzy są już w trakcie zmian. To powoduje, że doświadczasz zupełnie innej odwagi, siły i motywacji, żeby zrobić ten pierwszy krok.

Jaka jest najważniejsza cecha tego klubu? Ludzie się transformują, wprowadzają swoje zmiany, rozwijają się. Musisz sobie życie ułatwiać, a zatem nie próbuj być samotnikiem.

Wielu ludzi zna teorię, ale brakuje im następnego kroku – praktyki. Po to jest zasada 72 godzin.

 

Kilka słów o mnie: Strategię inwestowania poznałem w Niemczech i Holandii. Już od ponad 30 lat edukuję i doradzam finansowo, a od 2011 r. prowadzę działania w Polsce, regularnie organizując spotkania.

W moim szkoleniu „Zostań rentierem ze stabilnym dochodem!” zorganizowanym w 2021 wzięło udział ponad 10.000 osób. Podczas szkoleń daję wiedzę i konkretne rozwiązania, które można natychmiast zastosować i ruszyć do przodu.

 

Stworzyłem Klub Bogatego Rentiera. W jego ramach, bezpłatnie, dwa razy w roku, na całodziennym spotkaniu mentoruję i wspieram w dojściu do celu tych, którzy korzystają z poleconych rozwiązań. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które podjęły decyzje, o mądrym i skutecznym poszerzaniu swojego kapitału, przynoszącego regularne pasywne zyski przez lata. Dzięki Klubowi edukuję ich dalej, aby dotarli do założonego CELU.

 

Kontakt dla mediów:

Paulina Piziorska

p.piziorska@agencjafaceit.pl

882-700-133Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »