Dom » Wnętrza

Jakich zasad trzymać się oświetlając dom oprawami LED?

Jakich zasad trzymać się oświetlając dom oprawami LED?
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiednio dobrane oprawy LED zapewnią nam wyeksponowanie walorów estetycznych naszego pomieszczenia oraz jego komfortowe użytkowanie.

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie zapewni nie tylko komfort użytkowania pomieszczeń, ale także nada pomieszczeniom nastroju i sprawi, że będą się one lepiej prezentować. Jak więc oświetlić dom oprawami LED?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oprawy LED są rodzajem oświetlenia, które możemy zamontować, w jakim chcemy miejscu, odpowiedni dobór lampy spowoduje, że efekt może być powalający. Jednak chcąc oświetlić pomieszczenie w prawidłowy sposób, powinniśmy kierować się kilkoma uniwersalnymi zasadami. Oprawy LED, pozwolą nam stworzyć elegancki i jednocześnie funkcjonalny system oświetleniowy, który także może ozdobić nasze pomieszczenie. Rozmieszczając oprawy LED ogólne/sufitowe warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, jeżeli nasz salon/pokój są małe wystarczy, że na suficie zamontujemy jedną oprawę LED, natomiast w przypadku większych pomieszczeń, dzielimy pomieszczenie na pół i montujemy dwie oprawy LED. Przy sofie, fotelu bądź innym miejscu, gdzie mamy zamiar wypoczywać, warto dodatkowo zamontować oprawy LED naścienne, intensywność ich światła jest mniejsza, a co za tym idzie, nie będą nas oślepiać, a jeżeli wybierzemy takie z regulacją, będziemy mogli je ustawić tak, że bez problemu będziemy mogli np. czytać książkę.

Ważnym elementem jest także dobór barwy światła, każde z pomieszczeń wymaga innej barwy światła, w sklepach znajdziemy różnorodne zabarwienie, tak np. jeżeli wybieramy barwę światłą do blatu roboczego, czy też lustra warto wybrać barwę naturalną (4 000 – 4500 K), to światło jest najbardziej zbliżone do naturalnego. Barwę neutralną powinniśmy także zastosować w sypialni, garderobie, czy szafie, ponieważ jest to barwa, która nie przekłamuje kolorów, a więc zawsze mamy pewność, że jeżeli ubieramy się rzecz np. w czarnym kolorze po wyjściu na dwór nie okarze się ona szara.

Jednak najważniejszą zasadą jest prawidłowe rozmieszczenie, zazwyczaj oprawy LED stosuje się jako dodatek, dlatego też w efekcie całość prezentuje się dobrze. Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, zwrócicie uwagę na odpowiednie rozmieszczenie opraw LED sufitowych, także te naścienne powinny być zamontowane w pewnej odległości od siebie. W tym wypadku warto trzymać się zasad minimalizmu.

Klusdesign.pl znajdziecie zarówno oprawy LED sufitowe, jak i naścienne, które nie przytłumią waszego pomieszczenia, a wyeksponują jego najlepsze cechy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »