Technologie » Internet

Jakie rozwiązanie WiFi będzie lepsze dla Twojego biznesu?

Jakie rozwiązanie WiFi będzie lepsze dla Twojego biznesu?
Zobacz więcej zdjęć »
Porównanie Access Point i Range Extender

Technologie związane z Wi-Fi wciąż niezwykle się rozwijają i poprawiają na przestrzeni lat. Warto jednak zauważyć, że niekoniecznie wszystkie rozwiązania sprawdzą się na dużych powierzchniach biurowych, gdzie podłączonych do sieci będzie sporo urządzeń. Często w takich sytuacjach wykorzystywane są punkty dostępu (Access Point). Natomiast w niewielkich biurach najczęściej zobaczymy routery Wi-Fi oraz przedłużacze zasięgu ( Range Extender).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Zastanawiasz się jakie idealne rozwiązanie będzie dla Ciebie? Porównamy te rozwiązania dla Ciebie.

Co to jest Access Point?

Access Point to tak zwany punkt dostępu czy wzmacniacz sieci. Jest to urządzenie, które tworzy  bezprzewodową sieć lokalną lub WLAN. Najczęściej zobaczymy takie rozwiązanie w dużym budynku lub na powierzchni biurowej. Access Point łączy się z przewodowym routerem, switchem lub koncentratorem za pośrednictwem kabla Ethernet, dzięki czemu wysyła sygnał na konkretny obszar.

Przykład: Jeśli chcesz mieć dostęp do Wi-Fi na przykład na recepcji w firmie, a router nie znajduje się w zasięgu tego obszaru, to możesz zainstalować Access Point w pobliżu recepcji i za pomocą kabla Ethernet poprowadzić go przez sufit z powrotem do serwerowni.


Range Extender - czym się charakteryzuje?

Range Extender to inaczej przedłużacz zasięgu, co można wywnioskować już po samej nazwie urządzenia. Jego praca polega na przedłużeniu zasięgu istniejącej już sieci Wi-Fi. Istotną różnicą od Access Point jest to, że Range Extender łączy się bezprzewodowo z routerem. Ważne jest aby taki przedłużacz zasięgu umieścić w obszarze, gdzie sygnał Wi-Fi jest silny, a nie tam gdzie jest już martwy punkt.

Przykład: Jeśli twój router znajduje się w piwnicy 2 piętrowego budynku, to przedłużacz zasięgu należy umieścić na 1 piętrze, gdzie sygnał jest jeszcze silny. Wtedy takie położenie Range Extender’a wyeliminuje martwe strefy na 2 piętrze.


Co lepiej nada się do biura?

Range Extender to świetne rozwiązanie, ale dla domowych sieci. Tego typu urządzenia są mniej wydajne niż Access Point. Warto zaznaczyć że Range Extender wpływa na zwiększenie zasięgu routera Wi-Fi, ale nie na zwiększenie dostępnej przepustowości. Dodatkowo obsługuje w jednym czasie ograniczoną liczbę do około 20 urządzeń.

Jeśli myślisz o technologii Wi-Fi dla firmy, to lepiej postawić na Access Point. Punkty dostępu obsługują jednocześnie do 60 połączeń. Pracownicy, jak i goście łącząc się z komputerami, tabletami, smartfonami czy laptopami szybko tworzą sieć dużej ilości połączeń.

Takie punkty dostępu można zainstalować wszędzie tam gdzie będzie można je połączyć z kablem Ethernet. Nowsze modele są kompatybilne z PoE+. Dodatkowo w standardowych funkcjach znajdziemy Captive Portal oraz Access Control List (ACL). Dzięki nim można ograniczyć dostęp dla gości, a także łatwo zarządzać użytkownikami sieci Wi-Fi.

Na naszej stronie możesz dowiedzieć się więcej o innych rozwiązaniach Wi-Fi. http://linksysblog.pl/

Źródło artykułu: https://www.linksys.com/us/r/resource-center/what-is-a-wifi-access-point/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Barbara Trepka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »