Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jakie są najbardziej przyszłościowe zawody?

Wśród najbardziej przyszłościowych zawodów znalazła się też branża finansowa. Nauka inwestowania dzięki pakietom jak CryptoEddu, pomoże zapewnić nam stabilną przyszłość.

Musimy mieć świadomość, że w ciągu najbliższych kilku lat zniknie wiele zawodów. Dużą część naszej pracy będzie wykonywana przez roboty. Nie wszyscy jednak muszą martwić się o automatyzację swojej pracy. W wielu zawodach potrzebny jest czynnik ludzki, nasza wiedza, doświadczenie i umiejętności.

 

Analityk Big Data

Biorąc pod uwagę ilość danych, które obecnie przesyłamy w Internecie, powstanie stanowiska analityka big data wydaje się być logiczne. W ciągu kilku następnych lat zawód ten będzie stanowił podstawę funkcjonowania większości przedsiębiorstw. Umiejętność analizy zalewających nas informacji, wybranie potrzebnych wiadomości oraz użycie ich w praktyce są dziś niezwykle cenną umiejętnością. Dzięki niej, z morza informacji, wybrane zostają te, które w praktyce są najbardziej wartościowe.

 

Trener finansów osobistych

Coraz więcej osób stara się świadomie podchodzić do spraw finansowych. Nie ufamy już ślepo bankom i coraz bardziej obawiamy się tego, jak będzie wyglądać nasza emerytura. Oznacza to również większą dbałość w ulokowanie kapitału, od którego może zależeć nasza przyszłość. Coraz więcej osób uczy się jak inwestować (np. w kryptowaluty), wykorzystując do tego poradniki, kursy, ebooki, pakiety edukacyjne, kupując je na przykład na stronach jak The Best Vouchers, z której sam korzystałem. Jednak, żeby poważnie pomnożyć kapitał potrzebuję większej wiedzy, a pomoże mi w tym trener finansów osobistych. Zapotrzebowanie na specjalistów ds. finansowych w ciągu ostatnich 10 lat wzrosło aż o 43%!

 

Specjalista z branży IT

W 2018 roku Komisja Europejska ogłosiła, że w Polsce brakuje od 30 do 50 000 programistów. Szczególnie poszukiwani są ci wykwalifikowani, z dużym doświadczeniem i wiedzą. Powoli na znaczeniu zyskują też deweloperzy blockchain*. Dzięki rosnącej popularności blockchain, zwiększa się rola tej technologii w tworzeniu aplikacji biznesowych.

 

Złota rączka

Chociaż trudno w to uwierzyć, już teraz zdarza się, że brakuje nam specjalistów, którzy mają fach w ręku. Szczególnie odczuwa to branża budowlana, której pracownicy chętnie wyjeżdżają za granicę. W przyszłości na wagę złota będą jednak nie tylko osoby które potrafią naprawić zepsuty kran, ale również urządzenia techniczne. Już teraz każdy z nas posiada w mieszkaniu mnóstwo elektroniki. Nie zapominajmy, że jej naprawienie również wymaga konkretnych umiejętności.

 

 

*Blockchain - technologia, której pierwszym wykorzystaniem był rynek kryptowalut. Platforma służy do księgowania płatności. Jej największą zaletą jest duża odporność na cyberataki, którą zapewnia zakodowana struktura kryptograficzna. Dzięki niej można bezpiecznie dokonywać transakcji jak zakup kryptowalut: https://cryptoeddu.com/?lang=pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antoni Stokłosa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »