Gospodarka » Bezpieczeństwo

Jakie zagadnienia są poruszane na typowym szkoleniu BHP?

Jakie zagadnienia są poruszane na typowym szkoleniu BHP?
Zobacz więcej zdjęć »
Szkolenia BHP (wstępne i okresowe) to bardzo nielubiany przez pracowników element życia zawodowego. Szkolenie to trwa z reguły około 8 godzin, więc nietrudno dojść do wniosku, że większość jego uczestników po prostu po pewnym czasie zasypia...

Szkolenie BHP - bogactwo treści?

Zazwyczaj pierwszym tematem poruszanym na tego typu szkoleniach jest ocena ryzyka zawodowego. Jak wiadomo, jest ona różna dla różnych zawodów. Niemniej to właśnie ocena ryzyka zawodowego decyduje o tym, jak często dane szkolenie się odbywa. Jeśli nasze stanowisko wiąże się z niskim ryzykiem, szkolenia odbywać się powinny najrzadziej raz na trzy lata. Jeśli zaś ocena ryzyka zawodowego została zdefiniowana jako średnia, może ono być przeprowadzane nawet raz w roku. Z kolei jeśli ryzyko zawarte w ocenie ryzyka zawodowego jest wysokie, nie można na danym stanowisku pracować.

Elementy p.poż

Szkolenie p.poż jest kolejnym ważnym elementem każdego szkolenia BHP. Pracownicy są zaznajamiani z sytuacją przeciwpożarową na ich stanowisku pracy. Ponadto informuje się ich, jakie są sposoby gaszenia poszczególnych typów pożarów. I choć pożary w miejscu pracy są relatywnie rzadko spotykane, wcale nie oznacza to, że nie można pod tym względem się szkolić. Tym bardziej, że wiedza ta wcale taka trudna nie jest.

Szkolenia BHP z pierwszej pomocy

Najmniej lubianym elementem każdego szkolenia BHP jest oczywiście szkolenie z pierwszej pomocy. Z reguły wygląda ono w ten sposób, że pracownikom jest przedstawiany (na manekinie) sposób reanimowania w konkretnej sytuacji. Niestety rzadko bywa tak, że w grę wchodzą tu ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie BHP z pierwszej pomocy powinno uwzględniać jak najnowsze informacje z zakresu realizowania pierwszej pomocy. Dobrze, jeśli mówi się na przykład o powolnej rezygnacji ze sztucznego oddychania na rzecz ciągłego masażu serca. Najważniejsze jest jednak to, by takie szkolenie oprócz podstawowych informacji o charakterze "technicznym" przekazywało również ważne informacje o tym, jak zachować się na miejscu wypadku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szkolenia BHP i P.POŻ Anna Krygier
http://szkoleniabhp-bydgoszcz.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 94128 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )