Technologie » Internet

Jakiej pracy szukają programiści?

Ponad 80% programistów uważa, że w pracy najważniejsza jest dla nich możliwość rozwoju – wynika z raportu No Fluff Jobs. Co ciekawe, według badanych najmniejsze znaczenie ma renoma firmy, która bardzo ważna okazała się jedynie dla 5% ankietowanych.

Branża IT nie zwalnia tempa. To jeden z lepiej wynagradzanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku, w którym popyt na pracowników ciągle rośnie. Programiści są dziś na wagę złota i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Znalezienie dobrego informatyka nie jest prostym zadaniem, o czym najlepiej wiedzą pracownicy HR. Jak do nich dotrzeć i co zaoferować, by aplikowali do naszej firmy?

Raport No Fluff Jobs pokazuje, że specjaliści IT cały czas chcą poszerzać swoje kompetencje oraz realizować się w ciekawych i rozwojowych projektach. Potwierdziło to aż 80,1% respondentów, którzy przyznali że to właśnie możliwość rozwoju jest dla nich w wymarzonej pracy numerem jeden. Aż 68% za najważniejsze uznało atmosferę w miejscu zatrudnienia, a 65,1% jako bardzo ważne wymieniło zarobki.  Dodatkowe benefity pozapłacowe są ważne dla 50% badanych. Pracy bez nich nie wyobraża sobie  5%, a 45% określa je jako nieistotne. Co ciekawe okazuje się też programiści lubią wyzwania i często rozwiązują niesztampowe problemy - aż 55% z nich jest zdania, że ciekawy i rozwojowy projekt jest w pracy najważniejszy. Pożądana jest także możliwość pracy zdalnej, którą chce mieć 45% ankietowanych.

 

KONKURS #GwiazdyHR

Rekrutacja specjalistów IT to dla działów HR jedno z największych wyzwań. Według raportu Salesforce „2016 State of IT” 3 na 4 szefów IT twierdzi, że głównym priorytetem w branży stały się inwestycje w rozwój talentów i kompetencji informatycznych i to one będą kluczowe w ciągu najbliższej dekady.

Jak to wygląda na naszym rodzimym rynku? Dzięki portalowi No Fluff Jobs, pierwszemu w Polsce serwisowi HR z obowiązkowymi widełkami płacowymi,  wkrótce będziemy mogli  sprawdzić jak w kontekście największych wyzwań widzą swoją branżę rodzimi rekruterzy z branży IT. Na dedykowanym profilu na LinkedInie mogą wziąć udział w konkursie dla przedstawicieli branży HR, w którym do wygrania jest podwójna wejściówka na Kraków Live Music Festival:

Konkurs #GwiazdyHR

Co trzeba zrobić? Wystarczy opisać w komentarzu największe wyzwanie HR związane z branżą IT i pochwalić się efektem końcowym. Konkurs trwa do 16 lipca 2019 roku.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RocketScience

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »