Technologie » Komputery

Jedno narzędzie dla wszystkich – nowy uniwersalny sterownik druku (UDP) firmy Konica Minolta

Jedno narzędzie dla wszystkich – nowy uniwersalny sterownik druku (UDP) firmy Konica Minolta
Zobacz więcej zdjęć »
Uniwersalny sterownik druku firmy Konica Minolta minimalizuje czas związany z zarządzeniem systemem, zwiększa wygodę użytkowania urządzeń i ułatwia drukowanie.

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek uniwersalny sterownik druku (UPD, Universal Print Driver). Może on być stosowany do wszystkich urządzeń kompatybilnych z PCL6 lub PostScript, wytwarzanych zarówno przez firmę Konica Minolta, jak i innych producentów. Narzędzie to stanowi idealny środek do uzyskania większej skuteczności wszystkich zintegrowanych środowisk pracy w małych, średnich i dużych biurach. Wyposażony w jeden interfejs użytkownika (UI, user interface) sterownik UPD firmy Konica Minolta jest źródłem wielu korzyści nie tylko dla specjalistów ds. IT, ale i dla zwykłych użytkowników.

„Dzięki uniwersalnemu sterownikowi druku eksperci ds. IT mogą wydatnie zminimalizować czas przeznaczony na zarządzanie systemem oraz związane z tym koszty” — powiedział Jakub Ładyński Marketing Manager Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. „Dotychczas trzeba było instalować sterowniki do każdego produktu. UPD nie tylko eliminuje konieczność takich niekończących się instalacji, ale również sprawia, że skomplikowane testowanie funkcji staje się zbędne, ponieważ sterownik nadaje się do każdej zintegrowanej drukarki”. 

Korzyści dla działów IT to jednak nie wszystkie zalety nowego sterownika firmy Konica Minolta — UPD przyda się też użytkownikom korzystającym z wielu drukarek. Sterownik ten automatycznie wykrywa drukarki sieciowe i wyświetla spis, z którego użytkownicy mogą wybrać odpowiadające im urządzenie. Ponadto operatorzy z łatwością mogą konfigurować nowe urządzenia wielofunkcyjne (MPF, multifunctional device) i drukarki połączone ze środowiskiem biurowym.

Nowy sterownik drukarki firmy Konica Minolta zapewnia też większą wygodę. Dzięki wspólnemu interfejsowi użytkownicy nie muszą już uczyć się obsługi kilku interfejsów, aby zapewnić bezproblemową pracę urządzeń. Oferuje on pełną funkcjonalność, m.in. — dla drukarek uprzednio zainstalowanych — ustawienia układu graficznego, wykończenia oraz jakości, bowiem wszystkie funkcje podstawowe, takie jak rozmiar papieru czy rodzaj druku, można zastosować do każdego z urządzeń bez konieczności instalowania określonych sterowników.

Kolejną zaletą sterownika UPD firmy Konica Minolta jest szczegółowy filtr wyszukiwania umożliwiający użytkownikowi wyszukiwanie zbioru ustawień. Jeśli np. operator chce stworzyć wysokiej jakości kolorowy wydruk dwustronny w formacie A3, wystarczy, że w wyszukiwarkę wprowadzi odpowiednie atrybuty, takie jak kolor, format A3 oraz wydruk dwustronny. Filtr wyświetli wszystkie urządzenia spełniające podane kryteria. Aby zarządzanie drukowaniem dokumentów było jeszcze skuteczniejsze, w wynikach wyszukiwania uwzględnione będą również szczegółowe informacje, takie jak szybkość druku czy lokalizacja drukarki. 

„UPD faktycznie sprawia, że drukowanie jest łatwiejsze” — dodaje Jakub Ładyński. „Zapewnia szybki dostęp do ustawień drukowania. W wyświetlanym u góry ekranu rejestrze drukarek można sprawdzić, z których urządzeń ostatnio korzystano. Ponadto użytkownicy mogą wybierać spośród szerokiej gamy nieskomplikowanych opcji, takich jak automatyczne podłączenie sterownika do ostatnio użytej drukarki lub tworzenie ikonek. Są to opcje niezależne — w razie potrzeby można je wybrać lub też z nich zrezygnować. To narzędzie gwarantuje użytkownikom i specjalistom ds. IT maksimum kontroli i wygody podczas wykonywania codziennych zadań związanych z drukowaniem”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »