Firma » Biznes

Jednolity Plik Kontrolny w SAP - przygotuj się do e-kontroli - nieodpłatne warsztaty

Od 19 do 21 kwietnia br. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu odbędą się nieodpłatne warsztaty dotyczące tematyki Jednolitego Pliku Kontrolnego w systemach SAP. Na spotkania zapraszają SI-Consulting (SAP Gold Partner) i Kancelaria Olesiński & Wspólnicy.

Jednolity Plik Kontrolny w SAP - przygotuj się do e-kontroli - nieodpłatne warsztaty w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Od 19 do 21 kwietnia br. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu odbędą się nieodpłatne warsztaty dotyczące tematyki Jednolitego Pliku Kontrolnego w systemach SAP. Na spotkania zapraszają SI-Consulting (SAP Gold Partner) i Kancelaria Olesiński & Wspólnicy.

1 lipca 2016 r. w życie wejdą ważne dla przedsiębiorców zmiany w Ordynacji podatkowej dotyczące przekazywania przez podatników, na żądanie organów podatkowych, danych w postaci tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). SI-Consulting we współpracy z renomowanym doradcą podatkowym - Kancelarią Olesiński & Wspólnicy - zaprojektowało Kreator JPK - autorski produkt, mający za zadanie spełnić wymagania w zakresie generowania Jednolitego Pliku Kontrolnego, i prowadzi obecnie prace w zakresie pilotażowego wdrożenia rozwiązania.

  Wymagania w zakresie danych koniecznych do udostępnienia organom podatkowym w wielu wypadkach wykraczają poza informacje ewidencjonowane zazwyczaj w systemach informatycznych - mówi Renata Rokita, dyrektor Działu Konsultingu SAP w SI-Consulting. - Skala potencjalnych zmian koniecznych do wprowadzenia przez przedsiębiorstwa w tak krótkim czasie może być sporym wyzwaniem, dlatego firmy powinny jak najszybciej rozpocząć prace związane z dostosowaniem swoich systemów informatycznych do nowych przepisów prawa i ocenić ryzyko podatkowe z tym związane - dodaje.

W czasie zaplanowanych warsztatów eksperci SI-Consulting oraz Olesiński & Wspólnicy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące JPK. Zapraszamy do udziału!

Harmonogram spotkań:

 • 19 kwietnia (wtorek), Warszawa - miejsce: Politechnika Warszawska, bud. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT), ul. Rektorska 4; godz. 10.30

 • 20 kwietnia (środa), Poznań - miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a, bud. BR, s. 004, godz. 9.30

 • 21 kwietnia (czwartek), Wrocław - miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29-31, bud. A, s. 116, godz. 9.30

Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisz się warsztat: go.si-c.pl/warsztaty-jpk

Program:
godz. 9.30
Otwarcie warsztatów. Rejestracja gości
godz. 10.00

 • Warunki objęcia obowiązkiem sporządzania JPK. Przepisy przejściowe. Wątpliwości interpretacyjne. Odpowiedzialność i możliwe sankcje za brak wdrożenia JPK.
 • JPK a bezpieczeństwo danych. Ochrona danych osobowych. Zakres tajemnicy skarbowej.
 • Obecny stopień przygotowania systemów księgowych do generowania JPK. JPK a nowe obowiązki ewidencyjne. Dane obligatoryjne i fakultatywne. Omówienie typowych problemów.

godz. 11.15 - 11.45 Przerwa kawowa
godz. 11.45

 • Jak sobie poradzić z wdrożeniem JPK?
  - Zdefiniowanie podstawowych procesów oraz ich uczestników.
  - Opracowanie koncepcji wdrożenia i wymaganych zmian w procesach.
  - Konfiguracja „Kreatora JPK” oraz wprowadzenie niezbędnych zmian konfiguracyjnych w systemie ERP.
  - Testy - weryfikacja technicznej poprawności generowanych plików.
 • Badanie prawidłowości, spójności i kompletności danych. Co może ujawnić JPK i jak nie dać się złapać na prostych błędach. Możliwości elektronicznej walidacji danych - symulacja e-kontroli. Algorytmy weryfikacji danych.

godz. 13.15 Podsumowanie i zakończenie

Dodatkowe informacje na stronie www.si-consulting.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Impel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »