Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jedzenie – przyjemność, które może się źle skończyć

Jedzenie – przyjemność, które może się źle skończyć
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacyjny czy weekendowy wyjazd może okazać się nieudany, jeśli zjemy coś nieświeżego, zbyt tłustego lub źle wpłynie na nasz przewód pokarmowy zmiana flory bakteryjnej w napojach lub jedzeniu.

I nie musi to być wyjazd do Egiptu, gdzie spadnie na nas „klątwa faraona”, czasem wystarczy wyjazd na działkę.

Wakacje, a nawet wczesna jesień, to czas, kiedy chętnie spotykamy się ze znajomymi na grillu. Często zdarza się wtedy, że nawet osoby, które zazwyczaj dbają o dietę, pozwalają sobie na zjedzenie tłustszego niż zazwyczaj kawałka kiełbasy czy mięsa, chętniej też sięgają po alkohol. W takich sytuacjach o zgagę nietrudno.

W czasie wakacyjnych wyjazdów częściej kupujemy jedzenie na ulicy, próbujemy lokalnych przysmaków, nosimy ze sobą kanapki, dla których plecak czy torba nie są najlepszym miejscem do przechowywania.  A w dodatku każdy wyjazd to stres dla naszego organizmu – co dla jednych może skończyć się biegunką, dla innych zatwardzeniem. Pól biedy, jeśli spędzamy czas na hotelowej plaży czy przy basenie, gorzej, jeśli mamy zaplanowane intensywne zwiedzanie. Szacuje się, że 30-50% podróżujących cierpi na zaburzenia jelitowe różnego pochodzenia1, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd.

Przy każdym wyjeździe warto przestrzegać pewnych zasad, na przykład pić wyłącznie butelkowaną wodę (trzeba tylko upewnić się, że jest fabrycznie zamknięta), jeść wyłącznie obrane owoce, unikać lodu w napojach, a przede wszystkim myć ręce tak często, jak to możliwe. Na wszelki wypadek dobrze jest też mieć w podręcznej torbie Lactulosum Polfarmex na zatwardzenia, Riflux® na zgagę i Ircolon® Gastro, który reguluje pracę przewodu pokarmowego.

Lactulosum Polfarmex – na zatwardzenia 
Syrop  Lactulosum Polfarmex to lek dostępny bez recepty, o łagodnym działaniu przeczyszczającym. 

Problem z wypróżnianiem często pojawia się podczas wakacyjnych wyjazdów, przy zmianie diety (niewłaściwa dieta jest najczęstszą przyczyną zaparć), spożywaniu zbyt małej ilości błonnika i zbyt małej ilości wody. Szkoda marnować urlop na męczenie się z tą niedogodnością. Dlatego warto zapakować do walizki Lactulosum Polfarmex. Łagodne działanie przeczyszczające tego leku pozwoli szybko rozwiązać problem i w pełni cieszyć się urlopem.

Lactulosum Polfarmex jest dostępny w aptekach, w cenie około 8,50 złotych za opakowanie zawierające 150 ml syropu.


Riflux® – zwalcza zgagę
W przypadku zgagi sprawdzają się leki neutralizujące kwasy oraz obniżające produkcję kwasów w żołądku – takie jak Riflux® zawierający ranitydynę. 

Riflux® to lek bez recepty, hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: nadkwaśności, zgagi, bólów w nadbrzuszu. Riflux® zwiększa poziom pH w żołądku już po 10 minutach! Dodatkowo hamuje wydzielanie kwasu solnego przez 12 godzin. Dostępny jest w formie musujących tabletek – dzięki temu zaczyna działać szybciej, niż tradycyjne tabletki, i lepiej się wchłania. A w dodatku osobie męczonej zgagą łatwiej jest wypić pół szklanki płynu niż połknąć tabletkę.  

Riflux® jest dostępny w wybranych aptekach bez recepty, w cenie około 9,70 zł za opakowanie zawierające 10 tabletek musujących i 16,5 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek. 

Ircolon® Gastro – na zaburzenia pracy przewodu pokarmowego 
Ircolon® Gastro którego substancją czynną jest trimebutyna, to lek „inteligentny” – w zależności od stanu pacjenta (biegunka lub zaparcie powiązane z bólem brzucha) łączy się z odpowiednimi receptorami i reguluje perystaltykę przewodu pokarmowego. Ircolon Gastro zwalcza przyczyny dolegliwości a nie tylko objawy2  przez co przywraca prawidłową pracę przewodu pokarmowego. 

Ircolon® Gastro ma działanie kompleksowe – przywraca prawidłową pracę przewodu pokarmowego, więc sprawdzi się nie tylko w bólu brzucha, ale także we współwystępujących dolegliwościach. 
Zalety przyjmowania leku Ircolon® Gastro:
Działanie regulujące perystaltykę przewodu pokarmowego, nie działa gwałtownie.
Działanie kompleksowe – zmniejsza nasilenie wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności po posiłku, nudności, wzdęcia)
Szybki efekt terapeutyczny – lek zaczyna działać już po 30 minutach od podania.

Ircolon® Gastro (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 11,30 złotych za opakowanie zawierające 10 tabletek. 

1. „Biegunka podróżnych” Prof. dr hab. Tomasz Mach, dr med. Andrzej Cieśla; Oddział Kliniczny Klinik Gastroenterologii i Hepatologii oraz Chorób Zakaźnych, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Riflux tabletki
3. Charakterystyka Produktu Leczniczego Ircolon Gastro, tabletkiRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »