a

a

poprzedni następny

Dom » Budownictwo

Jesienna rewolucja w montażu systemów solarnych

Jesienna rewolucja w montażu systemów solarnych
Zobacz więcej zdjęć »
W czasach nieustannego dążenia do polepszania warunków życiowych, zwiększonej świadomości na temat nowoczesnych i efektywnych źródeł energii oraz nowych sposobów dotowania przemysłu budowlanego, oszczędzanie energii stało się niezwykle ważnym i nośnym tematem na całym świecie.

Braas jako specjalista w zakresie dachów i akcesoriów dachowych wprowadził do swojej oferty rozwiązanie służące do przeprowadzenia przez dach rur dla systemów solarnych i przewodów elektrycznych dla systemów fotowoltaicznych lub anten.

Do najpopularniejszych metod oszczędzania energii, a zatem także dbania o środowisko naturalne i zasoby paliw kopalnych należy stosowanie izolacji oraz uzyskiwanie energii odnawialnych do ogrzewania i elektryczności. Toteż w ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost rynku solarów cieplnych i systemów fotowoltaicznych. Przy zastosowaniach w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, systemy te przeważnie montowane są na dachu. W wyniku tego potrzebne było stworzenie rozwiązania łączącego te systemy z pokryciem dachu.

Braas, jako ekspert w dziedzinie kompletnych systemów dachowych, wprowadził do swojej oferty takie profesjonalne rozwiązanie - pięcioelementowy zestaw, który jest uniwersalnym przejściem dachowym m.in. dla systemów solarnych. Składa się z łącznika przejściowego i kopuły z otworem (wykonane z PVC) oraz nasadki (wykonana z EPDM). Nasadka ta pozwala na przeprowadzenie rur i przewodów w szerokim zakresie średnic od 10 do 70mm. Kolejnym elementem jest kołnierz uszczelniający membranę dachową dla zakresu średnic 50 - 70mm, który można zamontować zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Przejście dachowe dla systemów solarnych Braas, bazuje na dachówce uniwersalnej. Dzięki tej uniwersalności, możliwe jest zastosowanie przejścia dachowego praktycznie na każdym dachu skośnym, pokrytym dachówkami z oferty marek Braas i RuppCeramika, także karpiówką. Więcej informacji na www.braas.pl.

Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych

W skład zestawu wchodzą: uniwersalna dachówka przelotowa z wyciętym otworem, łącznik przejściowy z PVC, nasadka z EPDM, instrukcja montażu i kołnierz uszczelniający membranę.

Kolory: czerwony, brązowy i antracytowy.

Cena zestawu: 369,99 PLN netto (451,39 PLN z VAT).

Pakowanie: 1 szt. w kartonie - 18 szt. na palecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Pegasus Public Relations
http://pegasus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »