Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Jesteś tym, czego używasz do pielęgnacji ciała

Jesteś tym, czego używasz do pielęgnacji ciała
Zobacz więcej zdjęć »
Modzie na zdrowe odżywianie wtóruje powiedzenie „Jesteś tym, co jesz!”. Filozofia ajurwedy dostrzega również istotną rolę wewnętrznego aspektu człowieka. Według niej jesteś nie tylko tym, co jesz, ale także tym, co czujesz i myślisz oraz tym, czego używasz do pielęgnacji ciała.

Każda kobieta zdaje sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa w jej życiu wygląd. Specjalistą od sprzedaży wystarczy ponoć 5 sekund, aby trafnie ocenić daną osobę. To niezwykle mało czasu na pokazanie wszystkich swoich atutów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jak pokazują badania, o wyglądzie zewnętrznym świadczy przede wszystkim stan naszego ciała a nie sposób ubierania się czy zachowania. Podczas pierwszego kontaktu z nowo poznaną osobą, dla przykładu mężczyźni zwracają uwagę na sylwetkę i dłonie, natomiast kobiety w pierwszej kolejności oceniają twarz. Zadbana i zdrowa skóra  informuje o naszym zdrowym podejściu do życia, o umiejętności dbania o siebie, a także zdolności do załatwiania różnych spraw.  Jak jednak zadbać o prawidłowy wygląd  naszej cery, aby stała się ona naszą wizytówką ?

Liczy się jakość

Zadbana cera wymaga codziennej pielęgnacji oraz systematycznego głębszego oczyszczania i nawilżania. Do tego potrzebny jest niezbędny zestaw kosmetyków.  Podobnie dbamy o ciało. Codziennie wklepujemy nawilżający balsam, a raz w tygodniu stosujemy peeling. Aby zadbać o gładką skórę na udach, warto jest zwrócić uwagę na pojawiający się u większości kobiet cellulit. Co prawda nie można się go całkowicie pozbyć, ale regularne walka z nim w początkowej fazie zahamuje proces jego pogłębiania się i sprawi, że będzie on znacznie mniej widoczny. Ale to nie wszystko. Samo przestrzeganie zasad dbania o  twarz  i ciało nie wystarczy, aby nasza skóra wyglądała pięknie i zdrowo. - Oczywiście codzienna pielęgnacja oraz głębsze oczyszczanie i nawilżanie jest istotne. Jednak  to tylko połowa drogi do osiągnięcia zamierzonego efektu - ostrzega Róża Nowakowska kosmetolog  z Nantes.pl. Oprócz systematyczności liczy się także jakość używanych kosmetyków. Dopiero zapewnienie tych dwóch równie ważnych elementów gwarantuje 100 proc. sukces- stwierdza Róża Nowakowska z Nantes.pl. W związku z tym, że ciało jest częścią naszej kobiecości zadbajmy o nie jak należy.

Jakie kosmetyki?

Nasze prababcie korzystały z domowych sposobów, aby pielęgnować skórę twarzy i ciała. Same wytwarzały kosmetyki wykorzystując do tego produkty naturalne. Miały pewność, że wykorzystywane surowce są nieszkodliwe. Dziś na rynku mamy szeroki wybór kosmetyków. Decydując się na te odpowiednie dla nas  często sugerujemy się firmą, bądź opakowaniem. Sama etykieta z ich składnikami nic nam nie mówi. Dlatego większość z nas nie zdaje sobie sprawy co na siebie nakłada. Warto się jednak zastanowić nad składem stosowanych przez nas  kremów i balsamów. - Ostatnio zapanowała moda na produkty, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Ich kompozycję stanowią natomiast takie składniki naturalne jak wyciągi roślinne, masła i oleje czy sól morska - mówi Pani Iwona, farmaceutka jednej z wrocławskich aptek. Czy zatem kosmetyki organiczne są rozwiązaniem naszego dylematu? -Zdecydowanie zalecam stosowanie tego rodzaju kosmetyków. Nie zawierają  szkodliwych składników konserwujących typu parabeny i innych chemikaliów, które mogą uczulać, zaburzać gospodarkę hormonalną a nawet mogą mieć właściwości rakotwórcze. Dodatkowo ich składniki są lepiej przyswajane przez naszą skórę- informuje dermatolog Jolanta Konarska z Nantes.pl. Ciekawy jest również fakt, że kosmetyki naturalne można w łatwy sposób wytwarzać samemu. W sklepach internetowych dostępne są półprodukty przydatne do produkcji własnych kosmetyków. Dodatkowo w internecie można znaleźć strony poświęcone kosmetykom domowej roboty. Zawsze można także podpytać nasze babcie o ich tajemnicze receptury. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie aby zmienić złe nawyki kosmetyczne i doprowadzić naszą cerę do odpowiedniego stanu.

Mówi się, że nie wygląd jest najważniejszy jednak nie da się nie zwracać na niego uwagi. Stanowi on nieodłączną część nas samych. Sprawmy, aby zadbane ciało podkreślało naszą pewność siebie i zwiększało naszą szansę na odniesienie sukcesu nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Praktyczna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »