Firma » Biznes

Język angielski w biznesie

Język angielski w biznesie
Zobacz więcej zdjęć »
Znajomość języka angielskiego, przynajmniej w stopniu komunikatywny, to współcześnie jeden z podstawowych wymogów stawianych pracownikom przez pracodawców.

Coraz częściej jednak, jego znajomość na poziomie ogólnym jest już niewystarczająca. Obecnie pracodawcy zaczynają inwestować w swoich pracowników, umożliwiając im naukę języka angielskiego o profilu biznesowym. Wynika to z faktu, iż taka umiejętność jest niezbędna w przedsiębiorstwach działających bądź pragnących działać na rynkach zagranicznych.
Business English - Skrivanek
Kursy i szkolenia językowe dla firm. Poznaj kursy językowe, które są odpowiedzią na wyzwania i potrzeby Twojej firmy.

 Rosnąca popularność biznesowych kursów języka angielskiego jest również spowodowana możliwością zdobycia fachowych kompetencji językowych, które są niemożliwe do uzyskania w trakcie ogólnych kursów, nakierowanych głównie na poznanie podstawowych zasad gramatycznych i słownictwa w języku angielskim. Warto zatem wiedzieć jaką wiedzę można zdobyć podczas zajęć z języka angielskiego o profilu biznesowym oraz dla kogo taki kurs jest dedykowany.

Kurs języka angielskiego biznesowego jest przeznaczony dla osób związanych zawodowo ze środowiskiem biznesowym, gdzie niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego. Mogą to być zarówno pracownicy działu sprzedaży, marketingu, finansów, IT jak i logistyki czy administracji. Każdy, kto w swojej pracy wykorzystuje język angielski, bez względu na obejmowane stanowisko, musi bowiem posiadać umiejętność płynnej rozmowy w języku obcym, argumentowania oraz wyrażania opinii podczas spotkania z zagranicznym kontrahentem oraz redagowania i czytania tekstów.

Zasadniczym element biznesowego kursu języka angielskiego jest nauka słownictwa z zakresu Business English, a następnie specjalistycznej terminologii, która zależy od profilu firmy i branży w jakiej działa. Dlatego wyróżnia się dwa rodzaje biznesowych kursów językowych –  pierwsze, ukierunkowane na zdobycie umiejętności niezbędnych w pracy, czyli mówienie, pisanie, słuchanie oraz poznanie zasad gramatyki oraz drugie, wysoce specjalistyczne, osadzone w odpowiednim kontekście i dedykowane dla konkretnej branży.  

Biznesowe kursy języka angielskiego dla firm są organizowane przez profesjonalne szkoły językowe, które dostosowują charakter biznesowego kursu języka angielskiego do umiejętności jakie posiadają pracownicy danej firmy. Są one zatem elastyczne, a jedocześnie efektywne, co istotnie przekłada się na skuteczność zajęć oraz poziom zdobytej przez kursantów wiedzy.

Przy współpracy: http://www.berlitz.pl/pl/szkolenia_dla_firm/nasz_serwis/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

admin11

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Marek 2017-03-12 15:58:00

    Z pewnością w biznesie angielski jest niezastąpiony, dlatego wiele szkół proponuje lekcje angielskiego dla firm. W Gliwicach na przykład www.linguastrefa.pl.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »